Gmina Garwolin z wicemistrzostwem powiatu w XVIII turnieju siatkówki samorządowców z powiatu garwolińskiego.

w Aktualności

24 marca w hali sportowej w Górznie spotkały się reprezentacje gmin z powiatu garwolińskiego na XVIII turnieju siatkówki o puchar starosty garwolińskiego. Do zawodów zgłosiło się 7 drużyn z powiatu: Gmina Garwolin, Miasto i Gmina Pilawa, Miasto i Gmina Żelechów, Gmina Łaskarzew, Gmina Parysów, Powiat Garwoliński oraz gospodarze turnieju Gmina Górzno. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna spotkała się z samorządowcami z Pilawy oraz z gospodarzami turnieju z Górzna.
Turniej rozpoczęliśmy od meczu z drużyną Pilawy, która składała się w większości z kobiet. Pomimo ogromnego dopingu kibiców z Pilawy udało nam się wygrać 2:0. Kolejny mecz odbył się z faworytami turnieju z gminy Górzno. Po zaciętym spotkaniu niestety ulegliśmy 2:0. Ten wynik pozwolił nam na awans do półfinału. W półfinale spotkaliśmy się ze zwycięzcą grupy drugiej – gminą Łaskarzew. Pierwszy set był dość wyrównany na naszą korzyść, lecz drugi set wygrali nasi przeciwnicy. Wszystko rozstrzygało się w time breaku, w którym byliśmy lepsi. Awansowaliśmy do finału, do którego awansowali także faworyci, czyli gmina Górzno. Spotkanie obu drużyn było bardzo wyrównane, lecz ostatecznie spotkanie zakończyło się takim samym wynikiem jak mecz w grupie, czyli 2:0 dla drużyny z Górzna.
Nagrody oraz puchary wręczał starosta garwoliński Marek Chciałowski wraz z gospodarzem Wójtem Gminy Górzno Waldemarem Sabakiem.
Nagrodę specjalną dostała drużyna z Pilawy za świetną oprawę turnieju.

Kolejny turniej już w najbliższą sobotę, będziemy rywalizować wraz z innymi drużynami o puchar starosty garwolińskiego w piłce nożnej halowej. Zawody odbędą się w hali sportowej w Górznie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Garwolin do kibicowania naszej drużynie.

Ostateczna klasyfikacja:

1. Gmina Górzno
  2. Gmina Garwolin
  3. Gmina Łaskarzew
  4. Gmina Parysów
  5. Miasto i Gmina Żelechów
  6. Starostwo Powiatowe
  7. Miasto i Gmina Pilawa

Skład drużyny z gminy Garwolin:

1. Marcin Kołodziejczyk
  2. Mateusz Samul