Organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Garwolin

w Aktualności, Gospodarka odpadami - informacje

Na terenie Gminy Garwolin – w miejscowości Lucin 4, funkcjonuje punkt PSZOK czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych czynny w 4-tą sobotę miesiąca gdzie mieszkańcy w godzinach 07:00-14:00 mogą nieodpłatnie składować takie odpady jak:

-odpady opakowaniowe zebrane selektywnie,

– szkło, metal,

– opakowania wielomateriałowe,

– papier i tektura, odpady wielkogabarytowe,
– zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ,
– odpady budowlane i rozbiórkowe, poremontowe, całe okna
– odpady ulegające biodegradacji pochodzące z pielęgnacji ogrodów znajdujących się na  terenach nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej
– odpady w postaci  przeterminowanych leków i termometrów rtęciowych,
– zużyte opony od samochodów osobowych, czyste ,niezanieczyszczone,  nie pocięte , bez felg
– odpady w postaci środków chemicznych, farb i lakierów,
– popiół, ceramika (porcelana, naczynia typu arco, talerze, doniczki),znicze, szkło budowlane (szyby okienne, szkło zbrojone

WAŻNE!!!!!!

Przyjmowanie  w/w rodzajów odpadów dostarczanych przez mieszkańców  następuje na podstawie okazania dokumentu potwierdzającego zamieszkania na terenie Gminy Garwolin.

Showing 4 comments
  • Grażyna Fidala
    Odpowiedz

A gdzie można oddać zepsute świetlówki? W ubiegłym roku w PSZOK nie chciano ich przyjąć?

• Mateusz Samul
      Odpowiedz

o świetlówki czekam na odpowiedz z ekolidera

• Gracjan Rozumny
    Odpowiedz

Czy dobrze rozumiem informacje zawarte w zakładce „Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny”, że posiadając zepsuty/zużyty (ale kompletny) sprzęt np. pralkę czy kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym itp. należy zadzwonić pod podany numer i ktoś przyjedzie i zabierze? Ale tak od ręki, czy za 3 miesiące?

• Gracjan Rozumny
    Odpowiedz

…i jeszcze prośba o doprecyzowanie powyższej informacji: konkretnie jakim dokumentem należy potwierdzić w PSZOK fakt zamieszkania na terenie Gminy Garwolin? Chodzi o to by uniknąć nieporozumień w PSZOK i nieprzyjęcia odpadów. Czy prowadzący PSZOK sam ustala rodzaj dokumentu i ma tu pełną dowolność i tam powinniśmy pytać?