XIII TURNIEJ UNIHOKEJA O PUCHAR WÓJTA GMINY GARWOLIN

W czwartek, 15 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Ks. B. Markiewicza w Rudzie Talubskiej odbył się XIII Turniej Unihokeja o Puchar Wójta Gminy Garwolin.

Turniej rozgrywany był w kategorii dziewcząt i chłopców. Szkoły Podstawowe, które wzięły udział w Turnieju, to: SP Rębków, SP Wilkowyja, SP Wola Władysławowska oraz gospodarze – SP Ruda Talubska.

Podczas rozpoczęcia, Pan Łukasz Biernacki przywitał wszystkie drużyny biorące udział w XIII Turnieju Unihokeja o Puchar Wójta Gminy Garwolin i ich opiekunów.

Mecze rozgrywane były na zmianę – raz dziewczęta, raz chłopcy. Każdy mecz trwał 10 minut. Przed rozpoczęciem opiekunowie drużyn rozlosowali kolejność meczów.

Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące, a zawodnicy starali się o jak najlepszy wynik aż do końcowego gwizdka.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z SP Rębków, zaś w kategorii chłopców – SP Ruda Talubska.

Mecze dziewcząt rozgrywane były w następującej kolejności (wyniki w nawiasie):

1. Rębków – Wilkowyja (2:2)
  2. Ruda Talubska – Wola Władysławowska (1:1)
  3. Rębków – Ruda Talubska (4:0)
  4. Wilkowyja – Wola Władysławowska (0:0)
  5. Rębków – Wola Władysławowska (3:1)
  6. Wilkowyja – Ruda Talubska (1:0)

Mecze chłopców rozgrywane były w następującej kolejności (wyniki w nawiasie):

1. Wola Władysławowska – Wilkowyja (0:0)
  2. Rębków – Ruda Talubska (1:1)
  3. Wola Władysławowska – Rębków (1:3)
  4. Wilkowyja – Ruda Talubska (0:0)
  5. Wola Władysławowska – Ruda Talubska (0:4)
  6. Wilkowyja – Rębków (1:1)

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

Dziewczęta:

I miejsce – SP Rębków
 II miejsce – SP Wilkowyja
III miejsce – SP Wola Władysławowska
IV miejsce – SP Ruda Talubska

Chłopcy:

I miejsce – SP Ruda Talubska
 II miejsce – SP Rębków
III miejsce – SP Wilkowyja
IV miejsce – SP Wola Władysławowska

W imieniu nieobecnego ze względu na swoje obowiązki Wójta Gminy Garwolin Pana Marcina Kołodziejczyka oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Rudzie Talubskiej Pana Aleksandra Byksa, Turniej podsumował Pan Łukasz Biernacki, który pogratulował wszystkim drużynom wzięcia udziału w Turnieju, jak również podziękował za wspaniałą walkę fair play i ogromne zaangażowanie.

Pan Łukasz Biernacki wraz z pomocą trenerów wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe puchary oraz medale zawodnikom, którzy zajęli miejsca na podium. Każda Szkoła otrzymała również nagrody rzeczowe – takie jak rękawice bramkarskie, narzutki, piłeczki.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i ich opiekunom (SP Rębków – Pan Łukasz Zając, SP Wilkowyja – Pan Włodzimierz Jarzyna, SP Wola Władysławowska – Pan Karol Zawadka, ZS w Rudzie Talubskiej – Pani Irmina Krawczyk i Pan Łukasz Biernacki) za przybycie i podjęcie rywalizacji oraz sędziom – Panu Łukaszowi Biernackiemu oraz Panu Włodzimierzowi Jarzynie za sprawne i sprawiedliwe sędziowanie.

Następny – XIV Turniej Unihokeja o Puchar Wójta Gminy Garwolin w SP Ruda Talubska – już za rok! Czekamy z niecierpliwością!

/Irmina Krawczyk/