XV Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin za nami

w Aktualności

08.10.2017 na Pływalni Miejskiej Garwolanka odbyły się XV Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin. Do zawodów zgłoszonych  zostało 166 zawodników, co jest rekordową liczbą jaka kiedykolwiek wzięła udział w zawodach na Garwolance. W zawodach wystartowali zawodnicy z  następujących Klubów: Aqua Ryki, KS Barakuda Mińsk Mazowiecki, MUKP Warszawianka, PUKS Orka Ostrów Mazowiecka, UKS Ósemka Siedlce oraz Aqua School Radzyń Podlaski. Gminę Garwolin reprezentowało łącznie 89 zawodników zrzeszonych w UKS Delfin Garwolin ( 48 ) Mazowszu Miętne ( 34 ) oraz Szkole Pływania Garwolanka ( 7 ). Zawodnicy UKS Delfin Garwolin zdobyli łącznie 34 medale, w tym 13 złotych, 9 srebrnych i 12 brązowych. Po 2 złote medale zdobyły: Gałązka Katarzyna ( 50m klasyk i 50m motyl ), Więckowska Alicja ( 50m i 100m dowolny ) i Woźniak Julia ( 50m grzbiet i 50m klasyk ) oraz Kenig Adam ( 50m klasyk i 50m motyl ). Złote medale dla Delfina wywalczyli jeszcze: Gontarz Maciej ( 50m dowolny ), Siwek Stanisław ( 100m dowolny ), Skrzyniarz Michał ( 50m klasyk ), Frąckiewicz Emilia ( 50m motyl ) i Szczypek Mateusz ( 100m dowolny ). Dwa srebrne medale zdobyła Wojciechowska Natalia ( 50m klasyk i 100m dowolny ). Po jednym srebrze wywalczyły jeszcze: Kot Małgorzata ( 25m motyl ) i Skupińska Maja ( 50m motyl ) oraz Lakus Bartłomiej ( 50m motyl ), Frąckiewicz Emilia ( 50m dowolny ), Kot Kacper ( 50m dowolny ), Matejko Maciej ( 50m klasyk ) i Szczypek Mateusz ( 50m grzbiet ). Dwa brązowe medale wywalczyła Głowala Marta ( 50m grzbiet i 50m klasyk ). Brązowe medale przypadły jeszcze Kot Małgorzacie ( 50m dowolny ), Frąckiewicz Wiktorii ( 50m motyl ) i Grzegrzółce Małgorzacie ( 100m dowolny ). Po jednym brązie wywalczyli: Lakus Bartłomiej ( 50m grzbiet ), Skrzyniarz Michał ( 50m dowolny ), Kargol Michał ( 50m motyl ), Kędziorek Kacper ( 50m grzbiet ), Kot Kacper ( 50m motyl ), Sekuła Przemysław ( 50m klasyk ) i Wojciechowski Piotr ( 50m dowolny ).

Mazowsze Miętne zdobyło łącznie 15 medali w tym 5 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Dla Mazowsza złote medale zdobyli: Michalec Szymon ( 25m grzbiet ), Mikulski Wojciech ( 25m motyl ), Makulec Karolina ( 50m dowolny ), Baran Julia ( 50m dowolny ) i Michalec Gabriela ( 25m motyl ). Srebrne medale wywalczyli: Mikulski Wojciech ( 50m dowolny ), Całka Maciej ( 25m klasyk ), Michalec Gabriela ( 25m dowolny ), Baran Julia ( 25m grzbiet ), Kałaska Karolina ( 25m klasyk ) i Makulec Karolina ( 50m klasyk ). Brązowe medale zdobyli: Michalec Szymon ( 25m dowolny ), Grzegrzółka Tomasz ( 50m klasyk ), Gałat Amelia ( 25m dowolny ) i Kędziorek Alicja ( 50m grzbiet ).

Zawodnicy Szkoły Pływania Garwolanka zdobyli lącznie 7 medali, w tym 1 złoty i po 3 srebrne i brązowe. Złoty medal zdobyła Domańska Karolina ( 25m dowolny ). Dwa srebrne medale zdobyła Baran Amelia ( 25m dowolny i 25m grzbiet ) oraz Kosiński Szymon ( 25m grzbiet ). Brązowe medale zdobyły: Dziewanowska Nikola ( 25m grzbiet ), Maśniak Nadia ( 25m dowolny ) i Kotlarski Stanisław ( 25m grzbiet ).

Warto odnotować, że na tych zawodach  padło aż 15 nowych rekordów powiatu garwolińskiego z czego 14 ustanowili zawodnicy UKS Delfin Garwolin. Na szczególna uwagę zasługują 3 nowe rekordy, które pobiły Nasze 14 – latki, których uzyskane wyniki są zarówno nowymi rekordami 14 latek, ale przede wszystkim Seniorek. Wyniki te uzyskały: Więckowska Alicja – 50m dowolny ( 30:50 ) i 100m dowolny ( 1:06:03 ) oraz Frąckiewicz Emilia – 50m motyl ( 34:81 ). Nowe rekordy padły jeszcze wśród 12 latków ( Lakus Bartłomiej – 50m motyl – 35:99 ), 13 latków ( Gałązka Katarzyna – 50m motyl – 36:22, Skrzyniarz Michał – 40:48 ), 15 latków ( Woźniak Julia – 50m grzbiet – 37:03, Kot Kacper – 50m motyl – 30:42 ), 17 latków ( Wojciechowska Natalia – 100m dowolny – 1:26:79 ). Nowe rekordy ustanowili również Nasi Młodzieżowcy, Grzegrzółka Małgorzata ( 100m dowolny – 1:48:49 ) oraz Szczypek Mateusz, który w końcu na 100m dowolnym złamał barierę 1 minuty, a czas jaki uzyskał to 59:63. Mateusz dorzucił jeszcze rekord na 50m grzbietem, a jego wynik to 33:02. Jednym nowym rekordem może pochwalić się 11 letni Tomasz Grzegrzółka, który w swoje kategorii wiekowej uzyskał wynik 43:65.

Na koniec zawodów zostały wręczone pamiątkowe statuetki dla zawodników, którzy zdobyli największą liczbę punktów FINA za swoje starty. Dwie statuetki otrzymali zawodnicy UKS Delfin Garwolin ( Więckowska Alicja i Kenig Adam ). Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie UKS Delfin Garwolin, a Fundatorem nagród Urząd Gminy Garwolin.