X Turniej Unihokeja

w Sukcesy osiągnięte przez naszych uczniów

W czwartek, 5 lutego 2015 roku odbył się X Turniej Unihokeja o Puchar Wójta Gminy Garwolin. Turniej zorganizował Zespół Szkół w Rudzie Talubskiej. W tym roku chcemy szczególnie podziękować Publicznej Szkole Podstawowej w Rębkowie, za udostępnienie na czas Turnieju sali gimnastycznej, z powodu trwającego remontu w ZS w Rudzie Talubskiej.

Turniej rozgrywany był w kategorii dziewcząt i chłopców. Szkoły, które wzięły udział w Turnieju: SP Rębków (op. Piotr Szostak), SP Wilkowyja (op. Włodzimierz Jarzyna), SP Wola Władysławowska (op. Karol Zawadka) oraz gospodarze z SP Ruda Talubska (op. Irmina Krulikowska i Paweł Żak, który był głównym organizatorem Turnieju Unihokeja).

Podczas rozpoczęcia Turnieju, wszystkie drużyny wraz z opiekunami zostali powitani, przypomniano zasady gry oraz życzono uczniom sportowej rywalizacji.

Mecze rozgrywane były na zmianę, raz dziewczęta, raz chłopcy. Czas gry wynosił 2×8 minut.

Przed rozpoczęciem opiekunowie drużyn rozlosowali kolejność meczów.

Każdy mecz był bardzo emocjonujący, a zawodnicy starali się o jak najlepszy wynik do ostatniego gwizdka.

W obydwu kategoriach triumfowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rębkowie.

Mecze dziewcząt rozgrywane były w następującej kolejności (wyniki w nawiasie):

1. Rębków – Wilkowyja (3:1)

2. Wola Władysławowska – Ruda Talubska (2:2)

3. Rębków – Wola Władysławowska (4:0)

4. Wilkowyja – Ruda Talubska (2:1)

5. Rębków – Ruda Talubska (5:1)

6. Wilkowyja – Wola Władysławowska (4:0)

Mecze chłopców rozgrywane były w następującej kolejności (wyniki w nawiasie):

1. Wola Władysławowska – Wilkowyja (4:2)

2. Ruda Talubska – Rębków (3:3)

3. Wola Władysławowska – Ruda Talubska (2:1)

4. Wilkowyja – Rębków (0:4)

5. Wola Władysławowska – Rębków (1:6)

6. Wilkowyja – Ruda Talubska (3:2)

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

Dziewczęta:

I – SP Rębków
II – SP Wilkowyja
III – SP Ruda Talubska
IV – SP Wola Władysławowska

Chłopcy:

I – SP Rębków
II – SP Wola Władysławowska
III – SP Wilkowyja
IV – SP Ruda Talubska

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a pierwsze trzy miejsca medale. Oprócz tego każda szkoła otrzymała upominek – spodnie bramkarskie, nakolanniki i piłeczki do unihokeja.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą walkę oraz ich opiekunom. Panu Pawłowi Żakowi dziękujemy za organizację Turnieju.

Irmina Kulikowska,
nauczyciel wychowania fizycznego