SAVE THE CITY – przyjemna i pożyteczna inicjatywa rodziców

 w Wydarzenia z życia szkół

W niedzielę 14 czerwca przed godziną 8 ze stacji PKP w Rudzie Talubskiej wyruszyła grupa 20 dzieci pod opieką kilku rodziców. Dokąd zmierzali? Do Warszawy na grę miejską „Ocal miasto”. Inicjatorem tej rodzinnej gry, łączącej zabawę z turystyką i twórczym myśleniem był jeden z rodziców, który przygotował szczegółowy projekt i pozyskał fundusze od sponsora – Fundacji PZU.
 

Dzieci w wieku od 10 lat w czteroosobowych grupach, razem z jednym rodzicem w każdej grupie wykonywały zadania, uzyskując wskazówki na poszczególnych punktach w różnych miejscach Warszawy. Aby wykonać zadania należało przemieszczać się metrem, fotografować obiekty, rozwiązywać zagadki.
Całodzienna zabawa została zwieńczona zwiedzeniem wystawy „Pompeje” na Stadionie Narodowym.
Wszyscy cali i zdrowi, mimo zmęczenia zadowoleni wrócili do domów znowu pociągiem, a nie jak to zwykle na wycieczkach bywa autokarem.
WSZYSTKO BYŁO UFUNDOWANE PRZEZ SPONSORA!
Pomysłodawca i organizator, rodzice –opiekunowie grup oraz wolontariusze dyżurujący na punktach zadaniowych chcą pozostać anonimowi.
Za włożony wysiłek, poświęcony czas i promowanie wspaniałej idei twórczej zabawy dzieci razem z rodzicami, realizatorom należą się wielkie brawa i podziw, że chciało im się w niedzielny upalny dzień być w taki sposób z dziećmi.
Są jeszcze Rodzice przez wielkie R. Oby było ich jak najwięcej.

Poniżej wspomnienia naszych uczniów z niecodziennej imprezy oraz kilka zdjęć.

M.Płońska

,, Gra miejska”
W niedzielę 14 czerwca klasy IV,V i VI pojechały na grę miejską o nazwie „Save The City”.
Gra polegała na fotografowaniu zabytków Warszawy oraz ważnych jej elementów takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Katedry Świętego Floriana Męczennika i Świętego Michała Archanioła, Centrum Nauki Kopernik, Politechniki Warszawskiej i kilku ciekawych ulic.
Gra podzielona została na 8 etapów, żeby dotrzeć do celu poruszaliśmy się metrem i komunikacją miejską. Przemieszczając się szybkim metrem odwiedziliśmy Starówkę, Śródmieście, Labirynt w Centrum, Stadion Narodowy, Politechnikę Warszawską. Mimo starań , nie udało nam się odwiedzić Centrum Nauki Kopernik.
Wszystko bardzo nam się podobało. W każdym zadaniu odgadywaliśmy rebusy, fotografowaliśmy budynki i inne wskazane miejsca. Każdej drużynie udało się zaliczyć wszystkie etapy zdobywając wszystkie 8 naklejek, które oznaczały wykonanie zadania. Bawiąc się zwiedzaliśmy Starówkę, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy, ul. Zielną, ul. Próżną, ul. Bagno, plac Grzybowski, Politechnikę Warszawską, kilka stacji Metra Warszawskiego.
Ze wszystkich atrakcji na mnie największe wrażenie zrobiła przedstawiona na Stadionie Narodowym wystawa „Pompeje”. Bardzo ciekawa multimedialna prezentacja, opowiadająca o zniszczeniu starożytnego miasta Pompeje.
Pokaz powstał w oparciu o najnowsze technologie i sprzęt firmy Samsung.
Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji Miejskiej Gry.

Adrian Piecek kl. VA

Moje wspomnienia z gry miejskiej.
14 czerwca 2015, w niedzielę rano wyruszyliśmy pociągiem z Rudy Talubskiej do Warszawy, na grę miejską „Save the city”. Po dotarciu zostaliśmy podzieleni na czteroosobowe zespoły i razem z jednym rodzicem wyruszyliśmy wykonywać zadania, przydzielane nam przez tzw. „ agentów”. Najbardziej podobała nam się jazda metrem, w którym po trudach zadań można było odpoczywać.
W trakcie gry musieliśmy wykonywać zdjęcia, które później zostaną ocenione i nagrodzone.
Na początku wycieczki oglądaliśmy cerkiew oraz niedźwiedzia w ZOO, potem inne miejsca, do których trzeba było dotrzeć wg wskazówek „agentów”.
W pamięci utkwił mi pomnik Żydów wychodzących z kanałów.
Na zakończenie naszej gry na Stadionie Narodowym zwiedziliśmy wystawę „Pompeje”, po czym także pociągiem wróciliśmy do Rudy Talubskiej.

Marta Boratyńska kl. VIB

Gra miejska w Warszawie
Wyruszyliśmy rano pociągiem z Rudy Talubskiej, dojechaliśmy do stacji przy Stadionie Narodowym. Było 5 grup z Rudy i dołączyła do nas jedna grupa z Warszawy. Nasz organizator tłumaczył po kolei, gdzie mamy iść. Grupy wyruszały w odstępach co 5 minut.
Pierwszego „agenta” spotkaliśmy przy cerkwi, podał nam pierwszy człon rebusu do rozwiązania. Następnym zadaniem było pójść do ZOO. Jednak nasza grupa tam nie dotarła, zgubiliśmy się. Później wyruszyliśmy na Stary Rynek, musieliśmy tam zrobić zdjęcia np. dzwonu. Trzeba było także odwiedzić Barbakan i powrócić do „agentki” czekającej przy Kolumnie Zygmunta. Kolejne zadanie to zrobienie zdjęć dwóch budynków i jednej rzeźby, co zajęło nam sporo czasu.
Było to jedno z naszych ostatnich zadań, które wykonaliśmy.
Na zakończenie poszliśmy do ogromnej sali, w której czekał na nas organizator gry.
Zabrał nas jeszcze na Stadion Narodowy, gdzie zwiedziliśmy wystawę „Pompeje”. Wystawa opowiada o mieście zasypanym przez wulkan Wezuwiusz.
To był ostatni punkt wycieczki. Z dworca przy stadionie wróciliśmy do Rudy.

Dominik Całka kl. VIB

{gallery}2015/RT{/gallery}

Zostaw komentarz