Marcin Gałązka z OSP Rębków zdobył brązowy medal w XIII Ogólnopolskim Biegu Ulicznym Służb Mundurowych

 w Aktualności

alt

19 września 2015 r. w Głuchołazach odbył się XIII Ogólnopolski Bieg Uliczny Służb Mundurowych na dystansie 10 kilometrów. Organizowany od lat bieg ma na celu propagowanie aktywnego stylu życia oraz integrację Służb Mundurowych z zawodnikami nie mundurowymi na arenie sportowej. Bieg został objęty Honorowym Patronatem przez Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu z ramienia Ministra Obrony Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych, Ministra Sprawiedliwości, Marszałka Województwa Opolskiego, Komendanta Głównego Policji oraz Szefa Służby Celnej.

Reprezentantem gminy Garwolin był Marcin Gałązka – strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rębkowie, który zajął IV miejsce open, a I miejsce w kategorii OSP. 26-letni lekkoatleta zwycięża w biegach już od szkoły średniej, chociaż regularnie trenuje od 2009 roku. Zwycięstwem w kolejnym ogólnopolskim biegu udowodnił, że regularna i ciężka praca przynosi efekty.

Zostaw komentarz