Noworoczna zabawa w Szkole Podstawowej w Rębkowie

 w Wydarzenia z życia szkół

Noworoczna zabawa w Szkole Podstawowej w Rębkowie

21 stycznia 2016 roku, mimo niskiej temperatury, był gorącym dniem w Szkole Podstawowej w Rębkowie. Atmosferę w murach placówki podgrzewała radość dzieci z okazji corocznego balu choinkowego, a także miłość oraz wdzięczność dla Babć i Dziadków, wyrażana z okazji obchodzonego tego dnia Święta Seniorów.

O godzinie 12:00 cała sala gimnastyczna wypełniona była Gośćmi. Nie zabrakło Babć, Dziadków, Rodziców, Rodzin uczniów oraz przyjaciół.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Głodek witając wszystkich zebranych. Podkreśliła znaczącą rolę Babć i Dziadków w przekazywaniu pozytywnych wzorców młodemu pokoleniu. Wręczyła też podziękowania sponsorom, którzy wspierają działalność szkoły.

Część artystyczną rozpoczęła piosenka w wykonaniu klasy II. Po niej zaprezentowali się członkowie koła teatralnego dla klas młodszych. Nad przygotowaniem spektaklu pt. Zaczarowany świat baśni” pracowały Panie: Ewa Błażejczyk i Iwona Musińska. Po spektaklu piosenki i tańce dla swych Dziadków zaprezentowały kolejno: klasy: IV, I, 0, V,II z III oraz VI. Prezentacje wokalne urozmaicone były tańcami: integracyjnym, „Krakowiakiem” przygotowanym przez panią Iwonę Musińska, występem grupy cheerleader’s oraz pokazem gimnastyki sportowej przygotowanym przez Panią Zofię Kisiel. Po życzeniach dla Babć i Dziadków uczniowie wręczyli Gościom wykonane przez siebie prezenty.

Potem nadeszła oczekiwana chwila. Dzieci z entuzjazmem zaprosiły w mury swej szkoły Św. Mikołaja, śpiewając dla niego przygotowaną pod kierunkiem Pani Barbary Szmulik piosenkę „Styczeń już”, czym zasłużyły na prezenty, o których Święty pamięta każdego roku.

Po części artystycznej wszyscy zgromadzili się na wspólnym poczęstunku. Na koniec przyszła pora na wspaniałą zabawę karnawałową, połączoną z prezentacją przebrań i nagrodzeniem najbardziej oryginalnych.

Dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor Elżbiety Głodek oraz wspólnej pracy wszystkich pracowników i rodziców była to kolejna już udana uroczystość dla środowiska Rębkowa.

{gallery}2016/zabawa_noworoczna_w_Rębkowie{/gallery}

Zostaw komentarz