Półzimowisko w Szkole w Rębkowie

 w Wydarzenia z życia szkół

W drugim tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Rębkowie zostało zorganizowane półzimowisko. Uczniowie mieli okazje do wspólnego aktywnego i bezpiecznego spędzenia czasu. Na zimowisku organizowane były różne zajęcia m.in. uczniowie poznawali kraje Europy.

Swoją „podróż” zaczęli od „zwiedzania” Włoch. Obejrzeli prezentacje multimedialną

Pokazująca zabytki i tradycje tego kraju. Poznali tradycyjną włoską bajkę „Pinokio”. Następnie zaczęły się wielkie przygotowania do balu karnawałowego. Uczniowie stworzyli przepiękne maski weneckie. Własnoręcznie przygotowali przebrania. Wszyscy wesoło się bawili.

Kolejnym krajem, który uczniowie podziwiali była Francja. Po obejrzeniu ciekawej prezentacji namalowali węglem wieżę Eiffla.

W czasie zimowiska uczniowie rozwijali swoją sprawność i tężyznę fizyczną. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowe w sali gimnastycznej, a szczególnie halowa piłka nożna.

Każdego dnia dzieci miały okazję do integracji w trakcie różnego rodzaju zabaw i tańców.

Półzimowisko to okazja do aktywnego spędzania wolnego czasu, oderwania uczniów od telewizji i komputera.

Zajęcia z dziećmi w czasie pół zimowiska prowadzili: Elżbieta Głodek, Kinga Serej i Piotr Szostak. Zimowisko mogło być zorganizowane dzięki życzliwości Wójta Gminy Garwolin Pana Marcina Kołodziejczyka.  

{gallery}2016/półkolonieRębków{/gallery}

Zostaw komentarz