E-rodzina 500 plus za pośrednictwem banków

 w Aktualności

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej możliwe będzie złożenie wniosków o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500 plus” za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej 18-tu banków. Porozumienie zawarte zostało z bankami:

Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA

Rodzic lub opiekun będzie mógł za pomocą serwisu internetowego swojego banku złożyć wniosek świadczenie „Rodzina 500 plus”. Rolą banku w tym procesie jest udostępnienie i wysłanie wniosku do Organu prowadzącego w gminie.

Bank nie będzie gromadził danych, weryfikował danych podanych we wniosku oraz załączników. Dalsza ścieżka obsługi wniosku będzie prowadzona przez samorząd i to on będzie informował o przyznaniu świadczenia. Podkreślamy, że GOPS Garwolin nie posiada wiedzy czy system ruszy z dniem 1 kwietnia 2016r

Zostaw komentarz