„Kobieta ważną jest…”

 w Wydarzenia z życia szkół

                 „Kobieta ważną jest….”, pod takim hasłem w piątek 18 marca w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej odbyło się spotkanie zorganizowane z myślą o kobietach. Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji i było skierowane do wszystkich kobiet z naszego środowiska lokalnego. Panie, które zechciały wziąć w nim poza zapoznaniem się z wieloma ciekawymi informacjami o profilaktyce nowotworowej, mogły również skorzystać z porad kosmetologa i wizażystki oraz z bezpłatnych zabiegów upiększających, jak również zrelaksować się podczas koncertu naszego szkolnego chóru oraz pokazu gimnastyki artystycznej i tańca. Każda uczestniczka spotkania otrzymała w prezencie ręcznie-robioną broszkę. Broszki zostały wykonane przez uczennice naszego Gimnazjum i były symbolem akcji prowadzonej w naszej szkole.

 

Spotkanie rozpoczęła prelekcja Pani Agnieszki Sadowskiej – Janiec, współzałożycielki Fundacji Tętniące Życiem. Przekonywała ona jak ważna jest profilaktyka nowotworowa. Uświadamiała Panie, że odpowiednio wcześnie wykryty nowotwór i natychmiastowe podjęcie leczenia dają szansę na normalne życie. Podczas prelekcji Pani Agnieszka informowała także, że Fundacja Tętniące Życiem organizuje bezpłatne badania antynowotworowe oraz zachęcała do skorzystania z tej możliwości. Zapewniała również, że kobiety, u których wykryto nowotwór na skutek tych badań są nadal wspierane przez Fundację, która pomaga
im w powrocie do zdrowia. Pani Agnieszka mówiła także o akcji „Daj włos” prowadzonej wraz z Fundacją Rak’n’Roll, która ma na celu wsparcie kobiet po chemioterapii.

Po prelekcji Pani Agnieszki Sadowskiej – Janiec uczennice klas III zaprezentowały autorski film na temat profilaktyki nowotworowej. Był to niezwykle wzruszający moment szczególnie dla mam naszych uczniów uczestniczących w spotkaniu.

Następnym punktem programu był pokaz gimnastyki artystycznej oraz tańca nowoczesnego, po którym wystąpił chór szkolny w programie „O kobietach i dla kobiet”.

Panie, które zechciały spędzić piątkowy wieczór w naszym Gimnazjum mogły zapoznać się z materiałami informacyjnymi z zakresu profilaktyki nowotworowej, która zostały przygotowane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną
w Garwolinie. Uczestniczki mogły także porozmawiać osobiście z Panią Agnieszką Sadowską-Janiec i zapoznać się z ofertą firmy kosmetycznej Forever. Pani Anna Pyza, kosmetolog, wizażystka i konsultantka firmy Mary Kay oferowała bezpłatną konsultację
w zakresie wirażu i pielęgnacji ciała. Zachęcała również do skorzystania z bezpłatnego zabiegu parafinowego z wykorzystaniem kosmetyków firmy Mary Kay. Ponadto Panie mogły skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na włosy, które zapewnili uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie.

Uczniowie naszego Gimnazjum oraz klub naukowy „Detektywi Zdrowej Żywności”
z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie przygotowali również słodki poczęstunek

P1190841

P1190842

P1190844

P1190849

P1190850

P1190853

P1190876

P1190879

P1190881

P1190887

P1190901

P1190902

P1190935

P1190937

 

Zostaw komentarz