Srebrne Medale „Za zasługi dla Obronności Kraju”

 w Aktualności

Wczoraj w Urzędzie Gminy Garwolin odbyła się uroczystość wręczenia Srebrnych Medali „Za zasługi dla Obronności Kraju” rodzicom, których trzech lub więcej synów nienagannie pełniło zasadniczą służbę wojskową. Wyróżnieni zostali: Wanda Gora, Janina Kisiel, Stanisław Kisiel, Helena Kot, Teresa Kucharzewska, Stanisław Kucharzewski, Jadwiga Mianowska, Edward Mianowski, Jadwiga Parzyszek, Wiesław Parzyszek, Helena Pyza, Marianna Stoń, Grzegorz Szarek, Teresa Szarek, Henryk Wyglądała, Teresa Wyglądała, Jadwiga Zadrożna, Jan Zadrożny, Tadeusz Zając. 

alt

 

Na wniosek wójta gminy Garwolin w ubiegłym roku Wojskowa Komenda Uzupełnień w Garwolinie wystąpiła do ministra Obrony Narodowej o nadanie 19 medali. Po sprawdzeniu ewidencji i dzięki bardzo dobrej współpracy udało się zorganizować wczorajszą uroczystość, w której – poza uhonorowanymi – uczestniczyli przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień: ppłk Mirosław Łyżwa i kpt. Marek Plich, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz pracownicy Urzędu Gminy Garwolin.

Komendant WKU w Garwolinie odznaczył medalami wszystkich rodziców byłych żołnierzy, następnie wójt gminy Garwolin wręczył im listy gratulacyjne. Po krótkich przemówieniach zaproszono uhonorowanych na poczęstunek, przy którym zgromadzeni wymieniali się doświadczeniami z minionych lat i wspomnieniami własnej służby wojskowej. 

{gallery}2016/srebrnemedale{/gallery}

Zostaw komentarz