Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

 w Sukcesy osiągnięte przez naszych uczniów

W dniu 12 kwietnia 2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym uczestniczyły szkoły z terenu gminy Garwolin. Jego organizatorami byli: Gmina Garwolin, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej, Irena Skwarek oraz nauczyciele wychowania fizycznego – Cezary Józwicki i Monika Zawadzka. Cel konkursu to poszerzenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju wzięły udział 4 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe: Zespół Szkolno–Przedszkolny w Woli Rębkowskiej, Publiczną Szkołę Podstawową w Woli Władysławowskiej, Zespół Szkół w Michałówce, Zespół Szkół im. ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej oraz 2 drużyny reprezentujące szkoły gimnazjalne:Zespół Szkół im. ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej i Publiczne Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej.

Eliminacje gminne składały się z dwóch części. Pierwszą był test teoretyczny z przepisów ruchu drogowego, który zawierał 20 pytań z ogólnych zasad w ruchu drogowym, 5 dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej oraz 10 pytań – zasad zachowania się na skrzyżowaniu. Druga to część praktyczna, czyli jazda po rowerowym torze przeszkód.

Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Zespół Szkolno–Przedszkolny w Woli Rębkowskiej – opiekun Jerzy Przybysz

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Władysławowskiej – opiekun Hanna Zagrodzka

III miejsce – Zespół Szkół im. ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej – opiekun Ewelina Ochnio-Kąkol

IV miejsce – Zespół Szkół w Michałówce – opiekun Stanisław Poświata

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej – opiekun Cezary Józwicki

II miejsce – Zespół Szkół im. ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej –  opiekun Ewelina Ochnio-Kąkol

Nad przebiegiem obu konkurencji czuwała komisja w składzie:
Przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie
Izabela Miętus – przedstawiciel gminy
Monika Zawadzka i Cezary Józwicki – organizatorzy

Turniej ma charakter wieloetapowy, dlatego zwycięskie szkoły będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym.

Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Garwolin, Marcina Kołodziejczyka w postaci akcesoriów do roweru. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. Zaangażowanie młodych ludzi podczas jazdy po torze rowerowym zadziwiało komisję i opiekunów. Uczniom i opiekunom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Informujemy również, iż drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej zajęła I miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i będzie reprezentowała powiat na szczeblu wojewódzkim.

Zostaw komentarz