I miejsce dla Teatru Stonoga z Rębkowa

 w Wydarzenia z życia szkół

11 i 12 czerwca br. w garwolińskim Centrum Sportu i Kultury miał miejsce finał jednego z najbardziej prestiżowych festiwali teatralnych na Mazowszu – Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich zorganizowany już po raz XVI przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. MFTA jest festiwalem wędrownym (stąd co roku odbywa się w innym z mazowieckich miast), a przedstawia dorobek artystyczny najlepszych amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych z Mazowsza. Tegoroczna edycja okazała się bardzo udana dla Teatru STONOGA działającego w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie, który do finału trafił jako laureat festiwalu Srebrna Maska w Siedlcach.

Młodzi aktorzy na scenie CSiK zaprezentowali spektakl „Baśń o Rycerzu bez Konia”, a ich gra tak spodobała się Jury w składzie: Zuzanna Grabowska – aktorka, Rafał Królikowski – aktor, Sławomir Krawczyński – reżyser teatralny, dramaturg, scenarzysta, że otrzymali pierwszą nagrodę w wysokości 1.500 złotych w kategorii teatrów dziecięcych.

Dzieci miały nie lada zadanie, gdyż występowały jako pierwszy zespół, przy pustej widowni i przed oficjalnym otwarciem drugiego dnia Festiwalu. Spisały się jednak na medal.

Teatr STONOGA wystąpił w składzie: Marta Boryń, Katarzyna Głowala, Klaudia Głowala, Kacper Grędzik, Weronika Kozłowska, Aneta Mitek, Małgorzata Mitek, Wiktoria Mroczek, Karolina Ornat, Bartłomiej Ostolski, Hanna Pytel, Małgorzata Rychlik, Julia Winek, Karolina Zielińska. 

alt

{gallery}2016/rebkow_stonoga{/gallery}

                                                                                                          Barbara Szmulik

Zostaw komentarz