Marcin Kołodziejczyk – wójt gminy Garwolin laureatem Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu – „Wójt Przyjacielem Biblioteki”.

 w Aktualności

 Organizatorem konkursu była działająca na zlecenie inicjatorki, Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk Agencja 21. O konkursie Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej została poinformowana przez panią Danutę Kalinowską i 18 marca wysłaliśmy kandydaturę wójta gminy Garwolin. Następnie prosiliśmy czytelników i użytkowników biblioteki, aby czynnie popierali zgłoszoną przez nas kandydaturę i wysyłali emaile popierające wójta, co ostatecznie przeważyło szalę zwycięstwa.

  alt 

 

W dniu 21 maja zostały ogłoszone wyniki i dowiedzieliśmy się, że pan Marcin Kołodziejczyk wygrał konkurs. Organizatorzy docenili to, że nie tylko bierze czynny udział w organizowanych przez bibliotekę działaniach, ale ma przed sobą budowę nowej siedziby placówki. Popiera program „Cała Polska czyta dzieciom” i bierze w nim czynny udział. Poświęca swój czas na spotkania w naszej bibliotece z czytelnikami i użytkownikami bez względu na wiek. Dba o utrzymanie w bardzo dobrym stanie wszystkich obiektów bibliotecznych na terenie gminy. Umożliwia również rozwój i wspiera budowanie nowego wizerunku biblioteki jako instytucji kultury. Wygrana jest dla nas bardzo cenna, gdyż doceniane są starania wójta, który szczególnie dba o placówki na naszym terenie.

Dzięki wygranej naszego wójta 21 czerwca, godz. 11.00 pani Małgorzata Gutowska Adamczyk odwiedziła naszą bibliotekę przywożąc ze sobą nagrody książkowe ufundowane przez nią oraz liczne, zaprzyjaźnione wydawnictwa. Również wójt otrzymał dyplom oraz książki z wyborem publikacji dotyczących działalności samorządowej ufundowane przez wydawnictwo Wolters Kluver. Mieszkańcy Woli Rębkowskiej i okolic licznie przybyli na uroczystość wręczenia nagród. Następnie przy ciastku i kawie był czas na podzielenie się wrażeniami towarzyszącymi przez okres trwania konkursu. Uroczystość wręczenia nagród przebiegła w bardzo radosnej i sympatycznej atmosferze. 

Dziękujemy uczestnikom za liczną obecność, za to, że interesują się działaniami biblioteki i biorą w nich chętnie udział, pani Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk za zainicjowanie i trud włożony w organizację konkursu i dostarczenie nagród a panu Marcinowi Kołodziejczykowi za zaangażowanie, wsparcie we wszystkich działaniach biblioteki oraz gratulujemy wygranej!

Agnieszka Belka 

{gallery}2016/przyjacielem{/gallery}

Zostaw komentarz