Podsumowanie konkursu Ekostworek

w Wydarzenia z życia szkół

Gmina Garwolin w marcu ogłosiła konkurs plastyczny do udziału którego przystąpiło 9 placówek oświatowych z terenu Gminy Garwolin. Pisaliśmy o tym wydarzeniu https://www.garwolin-gmina.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1662:ekostworki-zawadny-gmin-garwolin

Zwycięzcami zostały zespoły, które zgromadziły największą liczbę punktów w danej kategorii wiekowej.

I miejsce w grupie 3-4 latków zajęły dzieci z Zespołu Szkół im. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej: Maja Pełka, Monika Miszta, Michał Lis, Kajetan Szczegot.

I miejsce w grupie 5-6 latków zajęły dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulbinach: Alicja Teperek, Amelia Krupa, Natalia Kęder, Julian Kwas.

Każde z wymienionych wyżej dzieci otrzymał zestaw składający się z: plecaka i programu komputerowego.

Spośród placówek biorących udział w konkursie czołowe miejsca zajęły:

I miejsce Publiczne Przedszkole w Sulbinach (nagroda aparat fotograficzny o wartości 3500,00 zł)

II miejsce Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Michałówce (nagroda aparat fotograficzny o wartości 3000,00 zł)

III miejsce Zespół Szkół im. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej (nagroda laptop o wartości 2 377,00 zł)

alt

Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu – 434 osoby, za swoją pracę otrzymały zestawy składające się z: plasteliny 24 kolory i farb 12 kolorów.

W ramach projektu odbyły się dwie wystawy:

10 czerwca 2016 r. w Urzędzie Gminy Garwolin w sali 201 na II piętrze.

12 czerwca 2016 r. podczas pikniku ekologicznego w Lucinie gm. Garwolin.

Wystawy cieszyły się dużym powodzeniem.

Uroczysta gala kończąca projekt odbyła się 15 czerwca 2016 r. Podczas gali laureaci indywidualni i przedstawiciele poszczególnych placówek otrzymali nagrody rzeczowe dla uczestników.

Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, z którego otrzymaliśmy 15 000 zł na nagrody dla laureatów i uczestników konkursu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za zaangażowanie wszystkim dla których nasza planeta nie jest obojętna.

Beata GromułÂ

{gallery}2016/ekonagrody{/gallery}