Zapraszamy na warsztaty teatralne

 w Aktualności

GORKA

 

Szanowni Państwo, 

zapraszamy w dniu 26.11.2016r. sobota, warsztaty teatralne  prowadzi prof. dr hab. Stanisław Górka – aktor, pedagog, jeden z najlepszych w Polsce specjalistów emisji głosu.

Stanisław Górka jest absolwentem PWST im. Al. Zelwerowicza w Warszawie, od 1979 r. nauczycielem akademickim w tejże uczelni, gdzie od 1985 roku uczy emisji głosu (impostacji).

Swoją wiedzę oraz na temat emisji głosu zdobywał od najlepszych na świecie specjalistów w tej dziedzinie – u prof. Waltranda Schlingplassera-Grubera w Stuttgarcie, Cicely Berry z Royal Shakespeare Company w Londynie, oraz Patsy Rodenburg – światowej sławy ekspertki w dziedzinie emisji głosu, współpracującej m.in. z takimi aktorami jak  Judie Dench, Nicole Kidman, Daniel Craig, Orlando Bloom czy Evan McGregor.

Zdobywając szlify u najlepszych specjalistów stworzył własną – autorską metodę pracy z głosem, korzeniami sięgającą  do nowatorskich metod Jerzego Grotowskiego. Swoją metodę nazywa kondycją głosu. Wypływa ona z niemal 40-letnich doświadczeń pracy aktora śpiewającego, aktora dramatycznego a także pedagoga. 

Metoda ta polega na pracy z ciałem, na cyklu ćwiczeń powodujących stan rozluźnienia, rozgrzania, pobudzenia oddechu, uruchomienia przepony, na udźwięcznieniu rezonatorów, a w efekcie końcowym na znalezieniu dużego dźwięcznego głosu.

Jej celem jest dotarcie do prawdziwego głosu, który jest w każdym człowieku jeśli jest właściwie używany, głosu płynącego z centrum, ze środka, spod diafragmy. Metoda jest bardziej podobna do ćwiczeń sportowych niż do intelektualnej o rozmowy czy refleksji na temat całego procesu, a jej efektem jest stworzenie pewnych odruchów, nowych nawyków co jest możliwe przez wielokrotne powtarzanie ćwiczeń.

Zajęcia odbywają się metodą warsztatową. Ćwiczymy, ćwiczymy, ćwiczymy… w luźnych sportowych strojach, na bosaka lub w miękkim obuwiu sportowym, na matach lub kocach (przynosimy swoje własne).

Ilość miejsc ograniczona, rezerwacja tel. 536 835 535

Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku: młodzież od 16 lat oraz dorośli

Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach

ul. Wspólna 46 08-400 Garwolin

Zostaw komentarz