„Bajkowa kraina” w Sulbinach

 w Wydarzenia z życia szkół

„Bajkowa kraina” w Sulbinach

Pierwszego grudnia społeczność Publicznego Przedszkola w Sulbinach przeżywała swoje kolejne wielkie święto. Tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nazwy oraz uroczyste otwarcie oddanego w tym roku szkolnym pierwszego piętra budynku.

Przygotowania rozpoczęto już we wrześniu, kiedy to ogłoszono konkurs na nazwę i logo przedszkola. W konkursie mogli wziąć udział rodzice, dzieci, pracownicy przedszkola a także nasi przyjaciele. Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli pracowników placówki i Rady Rodziców wyłoniła zwycięzców oraz ogłosiła nową nazwę i projekt logo przedszkola. W rezultacie staliśmy się „Bajkową krainą” a naszym znakiem rozpoznawczym będzie od tej pory kolorowa sówka.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało wielu wyśmienitych gości. Byli z nami m.in. starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, burmistrz miasta Garwolin Tadeusz Mikulski, wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, wójt poprzedniej kadencji Tomasz Łysiak, proboszcz parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach ks. Andrzej Lemieszek, ks. Łukasz Skolimowski, radni gminy Garwolin na czele z przewodniczącą Iwoną Plutą, zastępca wójta Karolina Kasprzak, sekretarz gminy Martyna Karaś, skarbnik gminy Katarzyna Grzeszczak, dyrektor GCAK Kinga Smak, projektant przedszkola Elżbieta Mikołajczuk, nasi liczni przyjaciele, a także rodzice, pracownicy żłobka i przedszkola oraz przedszkolaki.

alt

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Renata Janisiewicz, która powitała przybyłych gości. Następnie w towarzystwie wójta Marcina Kołodziejczyka, Przewodniczącej Rady Rodziców oraz dzieci odsłoniła napis z nazwą przedszkola i logo, które odtąd było dekoracją dla uroczystości. Pani Dyrektor przyjęła także przyrzeczenie od, jakże poważnych tego dnia, przedszkolaków.

Odbyło się również poświęcenie nowo otwartego piętra, na którym znajdują się sale dla czterech grup dzieci, szatnia, gabinet logopedy, sale do zajęć indywidualnych, sala ze sprzętem gimnastycznym dla dzieci oraz pokój nauczycielski i pomieszczenia socjalne. Dokonał tego wikariusz naszej parafii ks. Łukasz Skolimowski, który na co dzień pracuje z naszymi najstarszymi przedszkolakami prowadząc zajęcia z religii.

alt

Kolejnym punktem uroczystości były występy dzieci, które w wielkim stylu rozpoczęły sześciolatki tańcząc poloneza. Wkrótce dołączyła do nich młodsza grupa dzieci 5-6 letnich i wspólnie, w nieco humorystycznej konwencji, przedstawiły nasze przedszkolne życie w wierszach i piosenkach. Dzieciom z „Bajkowej krainy” nie straszna jest trema, dlatego też publiczność mogła podziwiać ich w miniaturze muzyczno-tanecznej „Roboty kontra Baletnice”. Na zakończenie części artystycznej wystąpiły nasze przedszkolne talenty: Jakub zagrał na instrumencie klawiszowym utwór „Stary niedźwiedź”, Miłosz porwał do śpiewu widzów wykonując piosenkę pt. „Przez twe oczy”.

alt alt alt alt

Po części artystycznej nastąpiła ponownie chwila ciszy i skupienia, bo nadszedł czas na przemówienia naszych szanownych gości. Głos zabrali m.in. starosta Marek Chciałowski, burmistrz Tadeusz Mikulski oraz wójt Tomasz Łysiak. Poza ciepłymi słowami i życzeniami skierowanymi do całej społeczności przedszkola dzieci zostały obdarowane również upominkami.

alt alt alt alt alt alt

Oficjalną część uroczystości zakończyła Pani Dyrektor zapraszając wszystkich zgromadzonych na piersze piętro, gdzie czekał przygotowany przez nasze panie kucharki i rodziców poczęstunek. Tu w rodzinnej, swobodnej atmosferze goście mogli zwiedzić nowe sale przedszkolne. Taki dzień zdarza się tylko raz w historii każdej placówki, dlatego też w naszych sercach i wspomnieniach pozostanie na zawsze jako wyjątkowy i wart zapamiętania.

alt  alt alt alt alt

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy o nas pamiętali i z nami byli w ten zimowy, a jakże gorący dzień. Wielkie ukłony niech powędrują również w kierunku tych, bez których uroczystość nie odbyłaby się, czyli rodziców naszych wychowanków. Wasza pomoc i zaangażowanie jest dla nas znakiem akceptacji naszych działań i motywuje do dalszej owocnej współpracy.

Anna Egert-Bąk

Zostaw komentarz