Bieg „Tropem Wilczym”

 w Aktualności

Szanowni Państwo,

W dniu 26.02.2017r. Fundacja Wolność i Demokracja oraz Gmina Garwolin, Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach wraz ze Stowarzyszeniem Truchtacz.pl. zorganizowało lokalną edycję biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, która po raz drugi odbyła się w Sulbinach przy GCAK. Wydarzenie to jest projektem ogólnopolskim i organizowanym po raz czwarty. W imieniu wszystkich organizatorów projektu dyrektor GCAK Kinga Smak powitała uczestników, gości oraz kibiców. W biegu brał udział Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk wraz z córką. W uroczystości brał udział również oficer 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego major Mirosława Guziel. „Bardzo dziękuję wszystkim za udział w projekcie, doceniamy Państwa zaangażowanie, dzięki któremu odnieśliśmy wspólnie wielki sukces w 2016 roku – 40 000 uczestników w 160 miastach. A w 2017 będzie z nami 60 000 biegaczy z 220 miastach.” – w imieniu organizatorów powiedziała dyrektor Kinga Smak. Przed biegiem Adrian Pogorzelski przybliżył nam historię żołnierzy wyklętych, zwłaszcza pochodzących z naszych terenów. Następnie rozgrzewkę poprowadziła Dominika Banaszek, trenerka personalna współpracująca z GCAK. Bieg rozpoczął się o 12.00 ulicami: Wspólna, Długa, Brzozowa, Leśna, Spacerowa, Ogrodowa, a wszystko przy oprawie muzycznej orkiestry dętej działającej przy OSP Pilawa. Po biegu uczestnicy zostali zaproszeni na wspólne ognisko i gorącą herbatę.

Na dystansie-1963 metry – biegu rodzinnym w kategorii KOBIETY wygrały: 1.KAROLINA LATUSZEK 2.KAROLINA GAWINEK 3.KLAUDIA GAŁĄZKA

Na dystansie-1963 metry – biegu rodzinnym w kategorii MĘŻCZYŹNI wygrali: 1.BARTOSZ PRZYBYSZ 2.SZYMON POSZYTEK 3.FILIP POSZYTEK

Na dystansie-10 km- w kategorii KOBIETY wygrały: 1.EMILIA MAZEK 2.AGATA ZBOINA 3.IZABELA KUŹMA

Na dystansie-10 km- w kategorii MĘŻCZYŹNI wygrali: 1.MARCIN GAŁĄZKA 2.DAMIAN PRZYBYSZ 3.PIOTR KAJDA

Na dystansie-10 km bieg w mundurze miejsca zajęli: 1.ŁUKASZ ŚWIESIULSKI 2.BARTŁOMIEJ KISIEL 3.BARTŁOPMIEJ KONOPACKI 4.KATARZYNA LATUSZEK 5.JAROSŁAW LATUSZEK

Na koniec organizatorzy podziękowali wszystkim wolontariuszom, którzy przyjeżdżają i pomagają w dniu biegu: uczniom LO z Żelechowa, uczniom z Unina, harcerzom z II szczepu Wandy Bekierskiej oraz strażakom OSP Sulbiny, OSP Taluba, OSP Rębków, OSP Miętne, Stanisławowi Buszta, Michałowi Kopikowi, Marcinowi Szyszka, Jarkowi Latuszek, Krzysztofowi Czajka, Piotrowi Puczyńskiemu oraz Markowi Jończyk i Mariuszowi Zając. Zapraszamy za rok.

Do galerii zapraszamy pod adresem: https://www.facebook.com/gmina.garwolin/photos/pcb.1913977305502604/1913975675502767/?type=3&theater

Zostaw komentarz