XL OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”

 w Wydarzenia z życia szkół

W dniu 15 marca odbyły się eliminacje gminne do etapu powiatowego XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej przeprowadzany jest w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły podnadgimnazjalne.

W pierwszej kategorii wiekowej zgłosili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Talubskiej: Sandra Kisiel, Sara Zielińska i Jakub Zabiegliński oraz Hanna Pytel, Kacper Kurek i Kacper Grędzik ze Szkoła Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie. W drugiej kategorii zgłoszenia dokonało tylko Gimnazjum w Rudzie Talubskiej w składzie: Dawid Kowalski, Kamila Kołtun, Patryk Żak.

Eliminacje gminne w kategorii szkoły podstawowej wygrał Jakub Zabiegliński uzyskując 17 pkt. Drugie miejsce zajęli ex aequo Kacper Grędzik i Kacper Kurek z 12 punktami i to właśnie ci uczniowie wraz z grupą gimnazjalistów reprezentowali gminę podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się 23 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie.

Zostaw komentarz