Zawody sportowo-pożarnicze gminnych OSP.

 w Aktualności

 

W dniu 09.07.2017r. odbyły się III zawody sportowo-pożarnicze gminnych jednostek OSP. Zawody odbyły się na boiskach przy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Górkach. Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach, w sztafecie pożarniczej oraz w  ćwiczeniu bojowym. Sędzią głównym zawodów był mł. Bryg. Krzysztof Kacprowicz. Do startu przygotowało się 10 drużyn OSP w  tym jedna drużyna kobieca z OSP Miętne. Chwilę po godzinie trzynastej, sędziowie wraz z kapitanami drużyn rozlosowali numery startowe. Jako pierwsze w sztafecie bojowej wystartowały kobiety z drużyny OSP Miętne, a następnie do rywalizacji przystąpili mężczyźni. Rywalizacja była zacięta do ostatniego metra, a w  sztafecie najlepszy wynik mieli druhowie z OSP Miętne. Po emocjonującej sztafecie nadszedł czas na bojówkę, gdzie pierwsze wystartowały kobiety , które osiągnęły bardzo dobry czas. Ćwiczenie bojowe także wygrali druhowie z OSP Miętne. Po zakończonych konkurencjach sędzia główny dokonał podsumowania konkurencji i ogłosił wyniki.

W imieniu Wójta Gminy Garwolin, puchary wręczali: Zastępca Wójta Gminy Garwolin Karolina Kasprzak wraz z Gminnym Komendantem OSP Dariuszem Grędzikiem. Dla wszystkich uczestników przewidziane były nagrody. Pierwsze miejsce i nagrodę główną zdobyli druhowie z OSP Miętne, kolejni na podium uplasowali się  strażacy z OSP Taluba-Feliksin a najniższy stopień podium przypadł druhom z OSP Wola Władysławowska. Za czwarte miejsce druhowie zostali wynagrodzeni wejściówkami na basen w Garwolinie. Po wręczeniu nagród i pucharów, przystąpiono do nagrodzenia drużyny kobiecej z OSP Miętne, gdzie oprócz pucharu kobiety dostały także zaproszenia do kina, które ufundował CSiK w Garwolinie, oraz nagrody rzeczowe, które ufundowała firma Prolech. Po podsumowaniu, uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Klasyfikacja Generalna zawodów przedstawia się następująco:

1 miejsce OSP Miętne z wynikiem 95 pkt.

2 miejsce OSP Taluba-Feliksin z wynikiem 106 pkt.

3 miejsce OSP Wola Władysławowska z wynikiem 114 pkt.

4 miejsce OSP Rębków z wynikiem 120 pkt.

4 miejsce OSP Ruda Talubska z wynikiem 120 pkt.

6 miejsce OSP Sulbiny z wynikiem 128 pkt.

7 miejsce OSP Izdebnik z wynikiem 130 pkt.

8 miejsce OSP Wola Rębkowska 153 pkt.

9 miejsce OSP Niecieplin 158 pkt.

Drużyna kobieca OSP Miętne zakończyła zmagania z wynikiem 111 pkt.

  

Zostaw komentarz