Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu „Lisie Jamy”

 w Aktualności

W czwartek 14 września na terenie „Lisich Jam” odbyła się uroczystość związana z Dniem Pamięci Ofiar Totalitaryzmu. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej polowej która odprawił Proboszcz Parafii podwyższenia Świętego Krzyża w Miętnem Ksiądz  Jerzy Janowski, modlitwę za tych którzy zginęli odmówił także  rabin J. Elis. Wartę honorową wystawiło Stowarzyszenia Kawaleryjskie I Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie. W uroczystości udział wzięli m.in.: wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk wraz z pracownikami, przewodnicząca rady gminy Iwona Pluta wraz z  radnymi, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, przewodniczący rady miasta Garwolina Marek Jonczak, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, radny powiatowy Marek Ziędalski, komendant powiatowy policji w Garwolinie insp. Iwona Czarnocka, komendant powiatowy PSP w Garwolinie bryg. Krzysztof Tuszowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Garwolin Jan Karwowski, prezes ŚZŻAK Obwód „Gołąb” Antoni Frąckiewicz wraz z członkami, przedstawiciele Stowarzyszeń „Wczoraj Dziś Jutro dla Garwolina i Powiatu” oraz przedstawiciele  „Bezpieczny Garwolin”, uczniowie

Sztandary wystawili :

Powiatowa Komenda Policji w Garwolinie

ŚZŻAK w Garwolinie  Obwód „ Gołąb”

Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Garwolinie

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych  RP
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Parysowie

Zespół Szkół Szkolno-przedszkolnych w Woli Rębkowskiej

Zespół Szkół Podstawowych im. Księdza Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej.

Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Marcin Kołodziejczyk odczytał list od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

O oprawę uroczystości w lesie Kotwica zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy PSP w Miastkowie Kościelnym pod batutą Zbigniewa Miętusa.

 

 

Zostaw komentarz