V Święto Hodowców Koni

 w Aktualności

W miniony weekend (23 – 24 września) odbyło się już piąte święto hodowców koni w Górkach. Impreza organizowana przez Gminę Garwolin wraz z Terenowym Kołem Hodowców Koni w Garwolinie przyciągnęła sporą grupę hodowców z całego regionu. W sobotę odbyły się pokazy koni w czterech kategoriach: źrebaki pod matkami, w rasach PKZ i śląskiej, konie jednoroczne oraz dwuletnie, jury skrupulatnie oceniało konie, by w niedzielę ogłosić wyniki. Następny dzień rozpoczął się od Mszy Świętej odprawionej przez ks. Dariusz Wilk, CSMA Przełożonego Generalnego Michalitów, następnie strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie 2. Oddziału Włochy zaprezentowali zabytkową sikawkę z 1910 roku oraz zademonstrowali jej działanie. Kolejnym punktem było nagrodzenie hodowców, którzy dzień wcześniej wystawili soje konie do oceny, jak powiedział oceniający, a zarazem prowadzący imprezę Krzysztof Szuster, czasem o wyniku decydowały ułamki punktów. Nagrody wręczali wicemarszałek senatu Maria Koc, poseł Grzegorz Woźniak, starosta powiatu Marek Chciałowski, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, dyrektor Polskiego Związku Hodowli Koni Andrzej Stasiowski, wiceprezes Polskiego Radia Mariusz Staniszewski. Terenowe Koło Hodowców Koni na czele z Prezesem Piotrem Pyzą przyznali nagrody lokalnym hodowcom, a byli to: Piotr Krupa, Krzysztof Mroczek, Marek Witkowski, Józef Węgier, Czesław Wiechetek. Bardzo miły dla oka pokaz sztuki ujeżdżania konia wystawił Teatr Cabriola, następnie policjanci z oddziału konnego stołecznej policji zaprezentowali działania w czasie rzeczywistym. Na zakończenie odbyły się wyścigi zaprzęgów o Puchar Wójta Gminy Garwolin, rywalizacja była zacięta do ostatnich metrów. Zwycięzcom nagrody wręczał Wójt Gminy Garwolin.

Zostaw komentarz