XIV Turniej Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka

 w Aktualności

W niedzielę 5 listopada w Hali Sportowej CSiK w Garwolinie odbył się XIV Turniej Niepodległości pod patronatem pana Marcina Kołodziejczyka – Wójta Gminy Garwolin. W turnieju zwyciężył zespół Jastrzębie Borowie, który wygrał finałowe spotkanie z Radosnym Futbolem w rzutach karnych 3:2. W regulaminowym czasie był remis 1:1. Bramki zdobywali Hubert Oszkiel (Jastrzębie) i Jakub Ekert (Radosny). W drodze do finału zespół z Borowia pokonał w półfinale drużynę Dragona Miętne 5:2. To była dobre spotkanie z obu stron. Miętne podjęło walkę, ale za każdym razem Jastrzębie szybko odpowiadało na stracone bramki. Drugi półfinał pomiędzy Radosny Futbolem a zespołem Kapsel & Korkociąg to istny dreszczowiec. Przez całe spotkanie prowadzi zespół K&K. Rozpoczyna się ostatnia minuta meczu i Radosny doprowadza remisu. Kiedy wydaje się, że będą karne, Radosny zadaje kolejny cios wyprowadzając zabójczą kontrę. Zrezygnowany K&K traci jeszcze jedną bramkę. Podczas ostatniej minuty, kiedy czas jest stopowany padły 3 bramki. Mecz o 3 miejsce pomiędzy Dragonem a Kapslem bez historii. Podłamana bolesną porażką w półfinale ekipa Kapsla oddaje mecz praktycznie bez walki (jeśli nie liczyć kilku brzydkich fauli) przegrywając z Dragonem 0:7.

Najlepszym strzelcem został Tomasz Przygoda z Dragona, zdobywca 8 bramek. Najlepszych bramkarzy mieliśmy ponownie dwóch. Stanisław Targoński i Grzegorz Kotlarski z Radosnego. Identyczna sytuacja miała miejsce dzień wcześniej podczas XIII Pucharu Niepodległości. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Przemysław Sabak z Jastrzębia.

Zespół Jastrzębia Borowie wystąpił w składzie: Karol Serzysko (bramkarz), Jacek Tomaszewski, Mateusz Baranek, Kacper Prusiński, Hubert Kępka, Przemysław Sabak, Damian Pułtorak, Hubert Oszkiel, Przemysław Zarzycki. Dryżynę prowadził i taktykę obmyślał Łukasz Gajowniczek.

Mecze finałowe oglądał oraz nagrody wręczał patron XIV Turnieju Niepodległości – Marcin Kołodziejczyk – Wójt Gminy Garwolin, który zaprosił już na turniej niepodległościowy w 2018 roku, kiedy obchodzić będziemy 100 rocznicę niepodległości. Pan wójt obiecał, że będzie się działo, czyli będzie turniej na bogato.

   

Zostaw komentarz