Strażacki Oskar za projekt: „Budowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Niecieplin” dla Gminy Garwolin i OSP Niecieplin

 w Aktualności

11 maja 2018 r. Gmina Garwolin wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną Niecieplin zostały nagrodzone w konkursie, który już drugi rok wyróżnia OSP z całego kraju za zaangażowanie w życie i funkcjonowanie społeczności lokalnych. II Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. Zauważono, że rola OSP i samorządów wymaga podkreślenia i docenienia. Zgłoszono 256 inicjatyw, które ochotnicy realizowali samodzielnie lub z partnerami. Gmina Garwolin i OSP Niecieplin za pierwsze miejsce w kategorii „Infrastruktura” otrzymali nagrodę i unikatową statuetkę FLORIANY 2018. Przy nowo wybudowanej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Niecieplinie powstała przestronna i bardzo estetyczna świetlica dla mieszkańców Niecieplina. To miejsce spotkań lokalnej społeczności, które zapewnia aktywne spędzanie czasu dzieciom, młodzieży i dorosłym mieszkańcom. Dzięki tej inicjatywie strażnica i świetlica stanowią centrum życia wsi, a budynek jest ozdobą Niecieplina. Gmina Garwolin rozpoczęła budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Niecieplin w 2016 roku, a odebrała obiekt 28 grudnia 2017 r. Wartość zadania po przetargu wyniosła 1.447.855,21 zł. Budynek świetlicy wyróżnia się architektonicznie, nawiązując do starego młyna, który dawniej znajdował się w Niecieplinie.

 

 

Załączniki:

  • jpg 1.osp_
    Wielkość pliku: 65 KB
  • jpg 2.osp_
    Wielkość pliku: 49 KB
  • jpg 3.osp_
    Wielkość pliku: 79 KB
Zostaw komentarz