Powiatowy Lekarz Weterynarii w Garwolinie informuje

 w Aktualności

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Garwolinie informuje, że w dniu 19.06.2018r. weszła w życie decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2018/883 z dnia 18.06.2018 r. zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich.

Na mocy tej decyzji teren gm. Żelechów, Trojanów, Sobolew, Maciejowice, Łaskarzew, Górzno zostały włączone do obszaru ochronnego, tzw. strefy żółtej.

Gmina Garwolin również została włączona do obszaru ochronnego, tzw. strefy żółtej, lecz w poprzedniej decyzji wykonawczej Komisji (UE).

Powyższy stan rzeczy wymaga zastosowania przez gospodarstwa utrzymujące świnie, podmiotów zajmujących się obrotem zwierzętami, zakłady produkcyjne środków spożywczych zwierzęcego pochodzenia oraz myśliwych i leśników zapisów zawartych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz.U.2018 poz.290 ze zm.).

Załączniki:

Zostaw komentarz