Rodzinny Piknik Strażacki

 w Aktualności

W dniu 29.07.2018 r. w Sulbinach odbył Rodzinny Piknik Strażacki. Piknik rozpoczął się od Mszy Świętej, której przewodniczył Ks. Andrzej Lemieszek, po mszy świętej Jednostki Straży Pożarnej z Gminy Garwolin w uroczystym korowodzie przemareszowali pod Ochotniczą Straż Pożarną w Sulbinach na dalszą część uroczystości.
Około godziny 13:00 rozpoczął się II Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP z Gminy Garwolin oraz jednocześnie na boisku do siatkówki plażowej II Turniej Piłki Siatkowej OSP z Gminy Garwolin.
W turnieju piłki nożnej udział wzięli druhowie z:
OSP Ruda Talubska
OSP Wola Rębkowska
OSP Miętne
OSP Taluba-Feliksin
OSP Wola Władysławowska
oraz gościnnie Gmina Garwolin
W siatkówkę zagrali:
OSP Rębków
OSP Wola Władysławowska
OSP Niecieplin
OSP Ruda Talubska
Turniej w piłkę nożną rozgrywany był w dwóch grupach, po emocjonującej walce każdej z drużyn do finału doszli druhowie z OSP Wola Rębkowska oraz druhowie z OSP Ruda Talubska. Mecz okazał się obwity w akcje ofensywne obu drużyn lecz ostatecznie to druhowie z OSP Ruda Talubska przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, strzelając bramkę na 0:1 w ostatnich minutach meczu. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy OSP Mięten a OSP Taluba Feliksin również trzymał w napięciu do ostatniej minuty, pomimo wielu okazji na strzelenie bramki obu drużyn, to bramkarze odgrywali główną rolę w tym meczu. Po końcowym gwizdku sędziego, wynik był nadal nierozstrzygnięty, przeprowadzono serię rzutów karnych, w których wygrali druhowie z OSP Miętne. Mecz o trzecie miejsce rozegrany został pomiędzy OSP Wola Władysławowska a Gminą Garwolin, w tym meczu góra byli druhowie z OSP Wola Władysławowska.

Ostateczna tabela

1. OSP Ruda Talubska

2. OSP Wola Rębkowska

3. OSP Miętne

4. OSP Taluba-Feliksin

5. OSP Wola Władysławowska

6. Gmina Garwolin
Turniej w piłę siatkową plażową wygrali druhowie z OSP Wola Władysławowska przed OSP Rębków.
Trzecie miejsce zajęli druhowie z OSP Niecieplin, poza podium zwycięzcy turnieju piłkarskiego OSP Ruda Talubska.

Ostateczna tabela

1. OSP Wola Władysławowska

2. OSP Rębków

3. OSP Niecieplin

4. OSP Ruda Talubska

W dalszej części pikniku przewidziany był pokaz bojówki w wykonaniu kobiet z OSP Miętne oraz Pokaz ratownictwa w wykonaniu OSP Ruda Talubska, gdzie druhowie pokazali swoją pracę podczas wypadków, gdy zostaje uwięzioną osoba w samochodzie.
Podczas pikniku organizatorzy przewidzieli bezpłatny plac zabaw dla dzieci oraz zabawy z animatorem, tor przeszkód dla dzieci, watę cukrową, zakręcone frytki, klauna oraz wiele innych atrakcji dla najmłodszych.
W godzinach wieczornych instruktorka GCAK w Sulbinach DBM Fitness zaprezentowała pokaz tańca Latino Fitness, po czym zespół ACTIV zagrzewał mieszkańców do tańca. Imprezę poprowadził Piękny i Boski Zbyszek Perkowski, który polubił naszą gminę za gościnność i wspaniałą organizację.

Serdecznie zapraszamy za rok.

 

  

Zostaw komentarz