Wójt Gminy Garwolin informuje, że w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego w dniu 27 sierpnia 2018 r. zostało opublikowane rozporządzenie nr 1/2018 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Garwolinie, z dnia 24 sierpnia 2018 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na części obszaru powiatu garwolińskiego.

Niniejsze rozporządzenie PLW w Garwolinie określa obszar skażony afrykańskim pomorem świń, obejmujący:

1. obszar gminy Garwolin położony na zachód od drogi krajowej DK 17 i drogi S17;
  2. gminę Wilga.

Na tym obszarze, zostały wprowadzone zakazy i nakazy m.in. na hodowców, producentów trzody chlewnej. Z całością rozporządzenia PLW w Garwolinie można zapoznać się poniżej.

Załączniki: