Wójt Gminy Garwolin zaprasza na Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych

 w Aktualności

 

 

 

 

 

Dnia 14 września 2018 o godz. 12.00 Wójt Gminy Garwolin organizuje obchody Dnia Pamięci Ofiar Totalitaryzmu – uroczystość ku czci i pamięci pomordowanych w miejscu kaźni tzw. Lisich Jamach w lasach nadleśnictwa  Kotwica, wieś Miętne. W latach 1942-1944 dokonano tam mordu na kilku tysiącach ludności polskiej, żydowskiej, romskiej oraz jeńcach radzieckich.

Tegoroczne obchody organizatorzy traktują nie tylko jako wyraz hołdu dla pomordowanych podczas okupacji mieszkańców Garwolina i okolic, ale także dla wszystkich strażników  niepodległości i obrońców pokoju, którzy na przestrzeni wieków na ziemi garwolińskiej przyczynili się swoją walką i życiem do odzyskania przez Polskę niepodległości 100 lat temu. Wspominamy także ofiary totalitaryzmu sowieckiego z racji zbliżającej się rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w dniu 17 września.

Uroczystość uświetni udział Kompanii Honorowej 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz oprawa muzyczna Orkiestry Wojskowej z Siedlec.

Zostaw komentarz