Stanisław Górka po raz kolejny zagościł w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach

 w Aktualności

W niedzielę, 28.10.2018 r. o godz. 19.00 w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, po raz kolejny zagościł Stanisław Górka. To już trzeci występ artysty w naszych progach. Aktor prowadził u nas warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych.
Wczorajszy spektakl „Pieśni Miłości i Nienawiści” to próba generalna przed premierą, która odbędzie się 7 listopada w Mińsku Mazowieckim podczas festiwalu Piotra Skrzyneckiego.

„Pieśni Miłości i Nienawiści” to spektakl, mający na celu przybliżenie widzowi twórczości jednego z największych bardów i śpiewających poetów – Leonarda Cohena.

Cohen stawiany dziś na równi z Okudżawą, Wysockim czy Brelem, urodził się w Montrealu w 1934 roku w religijnej rodzinie kanadyjskich Żydów. Nawiązania do Boga, odwołania do Biblii, biblijne cytaty są obecne w wielu jego utworach.

Twórcy „Pieśni Miłości i Nienawiści” skupili się na wątku przedstawiającym stosunek Cohena do współczesnego mu świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet. W ciągu 70 minut poetyckiego spektaklu widz odnalazł wszystkie odcienie uczucia zwanego „miłością”. Od zauroczenia, niepewnych pocałunków, aż bo gorące pożądanie a później zdradę, i nienawiść, żeby po chwili znów przejść do czułości i namiętności.

W postać Leonarda Cohena wcielił się Stanisław Górka. Cohen stał się dla niego bliski poprzez przekazywane w swoich tekstach wartości, przez to, co opowiada o świecie, o ludziach, uczuciach, i wreszcie o sobie.

„Pieśni Miłości i Nienawiści”
scenariusz i reżyseria: Sławomir Gaudyn
aranżacje i kierownictwo muzyczne: Jerzy Derfel
produkcja: Anna Jędrzejczyk

występuje: Stanisław Górka
przy fortepianie: Jerzy Derfel

 

 

 

Zostaw komentarz