Uczcili 100-lecie Odzyskania Niepodległości

 w Aktualności

W dniu 10 listopada 2018 roku przy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Górkach odbyły się strażackie Zaduszki, połączone z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji zmarłych strażaków oraz z okazji 100-lecia Niepodległej Polski. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz Prałat Ryszard Andruszczak a homilie wygłosił ksiądz Kanonik Edmund Szarek proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie, który podczas homilii nawiązywał do bezinteresownej pomocy innym, takiej, jaką to właśnie druhowie ochotnicy niosą potrzebującym. Po zakończonej Mszy Świętej poczty sztandarowe przemaszerowały przed pomnik św. Floriana, gdzie zostały złożone kwiaty oraz odśpiewany hymn narodowy. Okolicznościowe przemówienie wygłosili Prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Garwolinie dh. Waldemar Sabak, Starosta Garwoliński Marek Chciałowski. Został odczytany także list od Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

 

 

Zostaw komentarz