przygotowali szlachetną paczkę

 w Aktualności

Ochotnicza Straż Pożarna w Sulbinach, Gminne Centrum Animacji Kultury i Oddziałem Sfora Garwolin przygotowali Szlachetną Paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin. W akcję zaangażowało się blisko 30 osób. Początkiem działań było wybranie rodziny, której trzeba pomóc. Wybrano rodzinę, w której ojciec opiekuje się pięcioletnim synem, chorym na autyzm oraz żoną, która choruje na padaczkę. Wolontariusze spotkali się z opiekunką rodziny, która przybliżyła losy rodziny oraz podpowiedziała o najważniejszych rzeczach, które są potrzebne rodzinie. W paczce przygotowanej dla rodziny znalazły się takie rzeczy jak: kuchenka gazowa, czajnik elektryczny oraz krzesła do stołu. Nie zabrakło także przyborów szkolnych, zabawek dla chłopca, ubrań, środków czyszczących, produktów długoterminowych oraz drobnych upominków dla całej rodziny. Jak zapewniają uczestnicy akcji – „Nie ma nic piękniejszego od uśmiechu obdarowanych osób”.

 

 

 

Zostaw komentarz