KOLEJNA SZANSA NA ZWIĘKSZENIE KOMPETENCJI CYFROWYCH W GMINIE GARWOLIN

 w Aktualności

 

 

 

 

Grant w wysokości ponad 150 000,00 zł otrzymała Gmina Garwolin na rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców. Możliwości zwiększenia swojej wiedzy będzie miało 300 osób powyżej 25 roku życia.

Z inicjatywy Wójta Gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka i Rady Gminy Garwolin nasza gmina podpisała umowę w ramach Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa” na działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych u mieszkańców gminy.

Uczestnicy mają  do wyboru 1 z 7 modułów szkoleniowych: 1. „Rodzic w Internecie”; 2. „Mój biznes w sieci”; 3. „Moje finanse i transakcje w sieci”; 4. „Działam w sieciach społecznościowych”; 5. „Tworzę własną stronę internetową (blog)”; 6. „Rolnik w sieci”; 7. „Kultura w sieci”.

W projekcie zorganizowanych zostanie 25 szkoleń, w których łącznie weźmie udział 300 osób powyżej 25 roku życia.

W ramach projektu zostały zakupione 24 komputery, które po zakończeniu projektu  zostaną nieodpłatnie przekazane do szkół prowadzonych przez gminę.

Projekt jest realizowany od września 2018 do grudnia 2019 roku. Zajęcia odbywać się będą w tygodniu i/lub w weekendy. Uczestnicy objęci będą zajęciami w wymiarze 16 godzin na moduł  (2 dni  x  8 godzin). W ramach zajęć przewidywane jest wyżywienie oraz pendrive  z materiałami szkoleniowymi.

Wójt Gminy Garwolin serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w szkoleniach.

 

 

Zostaw komentarz