DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA CARITAS W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MICHAŁÓWCE

 w Aktualności, Wydarzenia z życia szkół

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi” 

– Jan Paweł II

 

Nasze szkolne Koło Caritas zostało oficjalnie założone 23 stycznia 2019 roku. Opiekunami zostali ksiądz Piotr Wasyljew i Pani Anna Osiak. Patronem Szkolnego Koła Caritas są „Błogosławieni Męczennicy z Pratulina”. Ksiądz Opiekun Szkolnych Kół Caritas Paweł Wojdat uczestniczył w uroczystości i inauguracji Koła.

W pierwszym tygodniu po założeniu koła, nasi wolontariusze udali się na pierwszą akcję do przedszkola, gdzie czytali dzieciom bajki. Akcja ta cieszy się rosnącą popularnością wśród dzieci i wolontariuszy.

Dnia 24 marca odbyła zbiórka pieniędzy w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miętnem, którą organizowali nasi wolontariusze. Zebrane pieniądze w kwocie 1509,72 zł zostały przeznaczone na zakup nowych egzemplarzy Pisma Świętego do naszej szkoły i koszulek dla wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.

W dniach 29-30 marca 2019 roku, w sklepach na terenie Miętnego, miała miejsce akcja pod tytułem „Tak. Pomagam!”, czyli zbiórka żywności. Zebrana żywność podczas zbiórki została przekazana 46 potrzebującym rodzinom z naszej lokalnej społeczności. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Druhów Strażaków z OSP w Miętnem, którzy pomogli nam bezpiecznie i szybko dotrzeć do osób potrzebujących z Miętnego, Krystyny, Puznowa i Jagodnego.Uczniom uczęszczającym do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce, a przy okazji wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas udało się zebrać 880 kilogramów darów, z których przygotowano 110 paczek, w tym trzy specjalne, dla uczniów w Zespołu Szkól im. Stanisława Staszica w Miętnem.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane wsparcie.

Rzecznik SKC w Michałówce

Zuzanna Popińska

Zdjęcia

Katarzyna Zaręba

Załączniki:

Zostaw komentarz

Rozmiar czcionki
Kontrast