„Kajakiem po Wildze”

 w Aktualności

Z ogromną radością informujemy o nawiązaniu współpracy pomiędzy stowarzyszeniem Aktywna Strefa a Urzędem Gminy Garwolin w związku z projektem „Kajakiem po Wildze”. Przedsięwzięcie zakłada organizację 20 spływów kajakowych rzeką Wilgą, na wybranych odcinkach. Główne cele projektu to:

* Nabycie lub doskonalenie umiejętności korzystania ze specjalistycznego sprzętu i ekwipunku kajakarstwa, w celach krajoznawczych.

* Promocja oraz upowszechnienie aktywności fizycznej wśród różnych grup społecznych.

* Stworzenie możliwości szerokiego udziału w aktywności fizycznej osób z mniejszym potencjałem sportowych umiejętności.

*Wyrównanie szans w dostępie do aktywności fizycznej, niezależnie od statusu materialnego.

* Aktywizacja lokalnych struktur samorządu terytorialnego i lokalnych środowisk gospodarczych do współpracy i współfinansowania projektu.

* upowszechnianie postaw sportowych, społecznych i zdrowotnych wśród mieszkańców środowisk wiejskich.

*Wyrównanie szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej.

* Dokonanie zmiany modelu zachowań społecznych wobec aktywności fizycznej.

* Promocja gminy Garwolin, powiatu garwolińskiego oraz woj. mazowieckiego.

Udział w projekcie jest bezpłatny, ze względu na współfinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Partnerem wydarzenia jest również Polski Związek Kajakowy. Szkoły wyrażające chęć udziału w projekcie zapraszamy do zgłoszeń telefonicznych pod numerami  502 150 729; 698 644 148 lub mailowo na adres biuro@aktywnastrefa.com. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej stowarzyszenia aktywnastrefa.com oraz na naszym profilu w serwisie Facebook.

Karol Bogusz

Prezes zarządu

Zostaw komentarz