OSP Wola Rębkowska – Uroczyste poświęcenie samochodu pożarniczego.

 w Aktualności

W dniu 19. maja 2019 r. odbyło się uroczyste przekazanie nowego średniego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rębkowskiej. Dowódca uroczystości dh Dariusz Grędzik złożył meldunek wiceprezes zarządu wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Albinie Łubian, po czym przy akompaniamencie Hymnu Państwowego wciągnięto flagę na maszt. Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji strażaków, mieszkańców Woli Rębkowskiej i zaproszonych gości, której przewodniczył oraz wygłosił homilię ks. kan Stanisław Małek – proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Tuż po Mszy Świętej ksiądz proboszcz poświęcił nowe auto, a Wójt Gminy Marcin Kołodziejczyk na ręce naczelnika OSP dh Tadeusza Makulca złożył dowód rejestracyjny. Kluczyki zostały przekazane kierowcy druhowi Rafałowi Wróblewskiemu.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia pożarnicze:

Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa został odznaczony dh Sebastian Nowaciński.

Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: dh Waldemar Domarecki, dh Zdzisław Fronczyk, dh Marek Piesio.

Odznaczenie „Strażak wzorowy” otrzymali dh Edyta Wirtek, dh Daniel Rybicki, dh Paweł Wirtek, dh Albert Zawadka

Medale oraz odznaki wręczali wiceprezes zarządu związku OSP RP dh Albina Łubian,  prezes zarządu oddziału powiatowego związku OSP w Garwolinie dh Waldemar Sabak oraz wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Zaraz po odznaczeniu druhów, głos zabrali zaproszeni goście. Jako pierwsza głos zabrała wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, która odczytała list Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Następnie swoje przemówienia wygłosili: Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, Poseł na Sejm Grzegorz Woźniak,  Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Mirosław Jasztal, wiceprezes zarządu związku OSP RP dh Albina Łubian, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski, starosta powiatu garwolińskiego Marek Walicki, prezesa zarządu oddziału powiatowego związku OSP w Garwolinie dh Waldemar Sabak, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz Prezes OSP Wola Rębkowska Antoni Sowa.

Część oficjalną zakończyła uroczysta defilada pododdziałów OSP z Gminy Garwolin.

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

Zostaw komentarz