Ruda Talubska – uroczyste otwarcie boiska lekkoatletycznego.

 w Aktualności

W dniu 24.05.2019 r. o godzinie 11:00, Wójt Gminy Marcin Kołodziejczyk wraz z dyrektorem szkoły w Rudzie Talubskiej Aleksandrem Byksem dokonali otwarcia uroczystości. Koszt budowy wielofunkcyjnego boiska lekkoatletycznego to prawie 4,5 mln złotych, z czego 1 mln złotych gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W skład boiska lekkoatletycznego wchodzi: bieżnia czterotorowa o nawierzchni poliuretanowej, rzutnia do pchnięcia kulą, boisko piłkarskie, skocznia w dal, skocznia wzwyż i inne. Obiekt uzyskał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz przystosowany jest do wymogów Międzynarodowej Federacji Lekkoatletyki.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się lekkoatleci, mistrz Europy z Berlina 2018 r. Michał Haratyk oraz wicemistrz Europy z Berlina 2018 Konrad Bukowiecki, kulomioci: Andrzej Gudro, Jan Parol, Michał Walenda oraz Krystian Mikulski, którzy po oficjalnej uroczystości wzięli udział w zawodach. Na uroczystości gościli także wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, burmistrzowie i wójtowie z powiatu garwolińskiego, pracownicy urzędu gminy, radni gminy na czele z przewodniczącym Bernardem Makulcem, nauczyciele, uczniowie, lokalni przedsiębiorcy oraz osoby zaproszone.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, Wójt Gminy Marcin Kołodziejczyk, dyrektor szkoły w Rudzie Talubskiej Aleksander Byks oraz uczennica szkoły w Rudzie Talubskiej.

Na zakończenie uroczystości odbyły się międzyszkolne zawody biegowe, które w ogólnej klasyfikacji wygrali uczniowie z Rudy Talubskiej. Głównym punktem zawodów były zmagania kulomiotów, które wygrał, Michał Haratyk pchając kulą na odległość 20 metrów i 94 centymetry jednocześnie ustanawiając rekord obiektu. Komentatorem zawodów był Stanisław Buszta. Na zakończenie rozdano pamiątkowe medale, a w hali sportowej odbyła się konferencja z udziałem kulomiotów.

 

 

Zostaw komentarz