Rodzinny Piknik Strażacki Sulbiny 2019

 w Aktualności

W dniu 28 lipca 2019 r. w Sulbinach odbył się III Rodzinny Piknik Strażacki, organizatorami tego wydarzenia byli Gmina Garwolin, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Gminne Centrum Animacji w Sulbinach oraz OSP Sulbiny. W programie imprezy przewidziane były liczne atrakcje dla dzieci, turniej piłkarski i konkurencja przeciągania liny oraz koncerty muzyczne. Świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kaplicy św. Jana Pawła II w Sulbinach, którą celebrował ks. Leszek Dąbrowski. Po Mszy Świętej, druhowie oraz mieszkańcy udali się na plac przy Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, gdzie głos zabrał Wójt Gminy Marcin Kołodziejczyk, który życzył wszystkim dobrej zabawy oraz zapraszał do dopingowania drużyn, głos zabrali także Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta Marek Walicki oraz dyrektor centrali KRUS Kazimierz Sionek. Około godziny 13:00 wystartował turniej piłkarski z udziałem siedmiu drużyn ( OSP Ruda Talubska, OSP Miętne, OSP Taluba-Feliksin, OSP Rębków, OSP Wola Rębkowska, OSP Wola Władysławowska, OSP Niecieplin). Drużyny podzielono na dwie grupy.

Grupa A

Miętne
TalubaFeliksin
Rębków

Grupa B

Wola Władysławowska
Wola Rębkowska
Niecieplin
Ruda Talubska

Wyniki grupa A

MiętneTalubaFeliksin 0:3

MiętneRębków 0:4

Taluba-Feliksin – Rębków 1:0

Taluba-Feliksin
Rębków
Miętne

Wyniki grupa B

Wola Władysławowska – Wola Rębkowska 0:3

Niecieplin – Ruda Talubska 0:3

Wola Rębkowska – Niecieplin 2:1

Wola Władysławowska – Ruda Talubska 0:3

Wola Rębkowska – Ruda Talubska 1:3

Wola Władysławowska – Niecieplin 0:2

Ruda Talubska
Wola Rębkowska
Niecieplin
Wola Władysławowska

Półfinały

Taluba-Feliksin – Wola Rębkowska 1:

Ruda TalubskaRębków 1:1 (3:2)

Mecz o III miejsce

Wola RębkowskaRębków 0:3

Mecz o I miejsce

Ruda Talubska – Taluba-Feliksin 1:1 (4:5)

Klasyfikacja końcowa

Taluba-Feliksin
Ruda Talubska
Rębków
Wola Rębkowska
Niecieplin
Wola Władysławowska
Miętne

Zaraz po zakończeniu turnieju przyszedł czas na przeciąganie liny między druhami. Do zmagań przystąpili strażacy z Niecieplin, Sulbin, Rudy Talubskiej i Woli Władysławowskiej. Konkurencja przyniosła sporo emocji zawodnikom jak i zebranym mieszkańcom, którzy z uśmiechem na twarzy obserwowali widowisko. Jak się okazało najsilniejsi druhowie to druhowie z OSP Sulbiny, którzy wygrali wszystkie partie.

Piknik Strażacki to nie tylko zmagania sportowe, strażacy z OSP Niecieplin przygotowali bardzo widowiskowy pokaz gaszenia rozgrzanego oleju, pokaz ten zostawił nam w głowach, co mogło by się stać, gdyby taka sytuacja miała miejsce w naszym domu. Ponadto przygotowane zostały liczne atrakcje dla dzieci m.in. Warsztaty chemiczne, zjeżdżalnie, dmuchańce oraz klaun Wiercisław.

W godzinach popołudniowych usłyszeć można było koncert piosenki Włoskiej Sergio Betas, koncert zespołu Fale Wilgi, Hity Polskiego Rocka w wykonaniu AMBITUS oraz Chłopaki Laptaky Disco Polo Show.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok.

 

 

 

Zostaw komentarz