SUSZA ROLNICZA – ZŁÓŻ WNIOSEK O OSZACOWANIE SZKÓD

 w Aktualności

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Garwolin niekorzystnego zjawiska atmosferycznego jakim jest susza rolnicza, istnieje możliwość składania wniosków o dokonanie oszacowania szkód w uprawach rolnych.

Wnioski dostępne są w Urzędzie Gminy Garwolin (II piętro pok. nr 200), jak również na stronie internetowej gminy.

Informujemy, że na podstawie 7 i 8 raportu Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej będą szacowane straty:

  • w zbożach ozimych, zbożach jarych, kukurydzy na ziarno i kukurydzy na kiszonkę, rzepaku i rzepiku, ziemniaku, warzywach gruntowych, krzewach i drzewach owocowych, truskawkach i roślinach strączkowych a także na łąkach, rosnących na kategorii gleby I podatności gleb na suszę tj. piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty i piasek słabo gliniasty pylasty.

 

  • w zbożach ozimych, zbożach jarych, kukurydzy na ziarno i kukurydzy na kiszonkę, rzepaku i rzepiku, ziemniaku, burakach cukrowych, warzywach gruntowych, krzewach i drzewach owocowych, truskawkach i roślinach strączkowych a także na łąkach, rosnących na kategorii gleby II podatności gleb na suszę tj. piasek gliniasty lekki, piasek gliniasty lekki pylasty, piasek gliniasty mocny i piasek gliniasty mocny pylasty.

 

  • kukurydzy na ziarno i kukurydzy na kiszonkę, rosnących na kategorii gleby III podatności gleb na suszę tj. glina lekka, glina lekka pylasta, pył gliniasty, pył zwykły i pył piaszczysty;

 

  • krzewach owocowych rosnących na kategorii gleby IV podatności gleb na suszę tj. glina średnia, glina średnia pylasta, glina ciężka, glina ciężka pylasta, pył ilasty, ił oraz ił pylasty.

Wnioski należy składać do 9 sierpnia 2019 roku (piątek) przed zbiorem uprawy w Urzędzie Gminy Garwolin (II piętro, pokój nr 200) w godzinach 8.00-15.00.

Wypełniając wniosek należy zwrócić uwagę, aby suma powierzchni upraw w gospodarstwie była zgodna z powierzchnią zgłoszoną do dopłat bezpośrednich.

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2019 oraz kopię zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) /księga stada/ paszporty.

Załącznik:

  1. WNIOSEK o oszacowanie szkód

 

Załączniki:

Zostaw komentarz