Komunikat GDDKiA Rejon w Garwolinie dot. utrzymania zjazdów oraz niszczenia graniczników

 w Aktualności

W związku z brakiem skutecznego odpływu wód opadowych rowami przydrożnymi, które powodują nawadnianie korpusu drogowego i osłabienie jego wytrzymałości, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Rejon w Garwolinie, zwraca się z prośba do mieszkańców Gminy Garwolin posiadających działki w sąsiedztwie dróg krajowych: nr 76 Wilga – Łuków oraz S17 Warszawa – Lublin, że zgodnie z art. 30 ustawy z dnia 21 marca 1985 o drogach publicznych (Dz. U. z 2018 r., poz. 2068, ze zm.) „utrzymywanie zjazdów łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi„. Za uchylanie się od tego obowiązku zgodnie z art. 102 Kodeksu wykroczeń grozi kara grzywny.

 

Jednocześnie GDDKiA Rejon w Garwolinie informuje właścicieli działek przyległych do drogi o zakazie niszczenia i przestawiania słupków geodezyjnych.

Zgodnie z art 100 Kodeksu wykroczeń za takie działanie grozi kara grzywny – „Kto zaorywa lub w inny sposób zawęża pas drogowy lub pas przydrożny podlega karze grzywny”.

Zostaw komentarz