Dożynki Gminno-Powiatowe w Miętnem

 w Aktualności

8. września 2019 r. odbyły się Dożynki Gminno-Powiatowe w Miętnem. Rozpoczęły się od dziękczynnej Mszy Świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Miętnem. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na plac Zespołu Szkół, na którym zaczął się oficjalny ceremoniał dożynkowy. Starostami dożynek byli rolnicy z Jagodnego – Katarzyna i Jacek Majsterkowie.

Po podziękowaniach składanych rolnikom rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. II miejsce i nagrodę w wysokości 1 000 zł wywalczyli twórcy wieńca dożynkowego z sołectwa Jagodne.

Kolejnym konkursem, w którym sukces odniosły mieszkanki naszej gminy, był konkurs piosenki ludowej. Zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Unin-Kolonii, otrzymując nagrodę w wysokości 3 000 zł.

Gratulujemy zwycięzcom!

Gratulacje składamy również Panu Piotrowi Pyzie, któremu przyznano honorowy tytuł „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” w dziedzinie rolnictwa i ochrony środowiska za działalność na rzecz ekologii i ochrony zwierząt, dziedzictwa przyrodniczego, ciężką pracę połączoną z pasją, którą jest hodowla koni, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i kulturalnej.

Zostaw komentarz