7. Regionalne Święto Hodowców Koni w Górkach

 w Aktualności

W dnia 28 – 29 września na placu przy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Górkach odbyło się 7 Regionalne Święto Hodowców Koni.

Głównymi organizatorami święta byli: Terenowe Koło Hodowców Koni w Garwolinie na czele z Panem Prezesem Piotrem Pyzą, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz Kustosz Sanktuarium MBF w Górkach ksiądz Antoni Tyniec.

Świętowanie rozpoczęło się w sobotę 28 września o godzinie 10:00, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszym m.in. dmuchańce, zabawki, przejazdy bryczkami i oczywiście słodycze.

Główne obchody rozpoczęły się 29 września w niedzielę, o godzinie 9:00 pokazami w ręku koni wszystkich ras. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta, po czym obył się paradny przejazd zaprzęgami na tereny boisk . Pierwsze nagrody dla hodowców zostały rozdane za najlepszy strój retro oraz zaprzęg i powóz roku. Następnie wspaniały pokaz umiejętności dała Kompania Reprezentacyjna Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego. Piękny występ zaprezentował Teatr Konny Cabriola, który dostał gromkie brawa od publiczności, kolejnym punktem był pokaz pracy górali w lesie.

Punktem kulminacyjnym był wyścig zaprzęgów konnych o puchar Wójta Gminy Garwolin. Wyścigi były prowadzone w dwóch kategoriach (Bryczka oraz Wozy)

Kategoria bryczka

1. zaprzęg Pana Szweda (42,78 s)

2. zaprzęg Pana Płatka (44,55 s)

3. zaprzęg (Górali) (47,08 s)

Kategoria wozy

1. zaprzęg Pana Wielgosza (43,40 s)

2. zaprzęg Pana Królikowskiego (49,05 s)

3. zaprzęg Pana Janca (49,69 s)

Na zakończenie głos zabrał główny organizator Prezes Regionalnego Koła Hodowców Koni w Garwolinie Piotr Pyza, który podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację, publice oraz hodowcom, którzy przybyli do Górek, oraz zaprosił wszystkich na świętowanie za rok .

W wydarzeniu udział wzięli: wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, wicestarosta Iwona Kurowska, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, wójt gminy Trojanów Stanisław Kostyra oraz zastępca burmistrza Garwolin Albert Baran.

Sponsorem strategicznym była firma Bruggen Polska Sp. z o.o.

 

Zostaw komentarz