Kolejny rekord frekwencji zawodów pływackich w Garwolinie!!!

 w Aktualności

27 października 2019 r. odbyły się XVII Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin, które przyniosły kolejny rekord zgłoszonych zawodników, a było ich dokładnie 274 z 15 klubów. Zawody stojące na bardzo wysokim poziomie, czego dowodem są ustanowione aż 3 nowe rekordy ,,Garwolanki” oraz 3 nowe rekordy powiatu garwolińskiego, w tym dwa rekordy zawodników ULKS Mazowsze Miętne, Alicji Kędziorek w kategorii Seniorek na 50 m klasyk (39:13) i Tomasza Grzegrzółki w kategorii 13 latków na 50 m klasyk (37:75) oraz zawodnika UKS-u Delfin Garwolin, Stanisława Siwka w kategorii 14 latków w konkurencji 50 m motylkiem (29:45). Gminę Garwolin reprezentowali: UKS Delfin Garwolin (72 zawodników), ULKS Mazowsze Miętne (23 zawodników) oraz Szkoła Pływania Garwolanka (1 zawodnik). Spoza gminy Garwolin wystartowały Kluby z: Sokołowa Podlaskiego, Warszawy, Ostrowi Mazowieckiej, Ryk, Bychawy, Rawy Mazowieckiej, Grójca, Siedlec, Góry Kalwarii i Łukowa. Zawodnicy Delfina łącznie zdobyli 30 medali, w tym 8 złotych i po 11 srebrnych i brązowych, a zawodnicy Mazowsza wywalczyli 21 medali w tym 8 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych.  Złote medale dla Delfina zdobywali: Siwek Barbara (50 m dowolny i 25 m motyl), Gontarz Maciej (50 m dowolny), Jonak Jagoda (50 m klasyk), Wojciechowski Jan (50 m klasyk), Kenig Adam (50 m klasyk), Więckowska Alicja (50 m grzbiet) i Siwek Stanisław (50 m motyl). Srebrne medale wywalczyli: Mućko Oliwia (25 m dowolny), Więckowska Alicja (50 m dowolny), Siwek Stanisław (50 m dowolny), Sitnik Jakub (50 m dowolny), Turek Bartłomiej (25 m klasyk), Górka Aleksander (25 m klasyk), Kopik Karolina (50 m klasyk), Zalewski Filip (50 m klasyk), Poszytek Filip (25 m grzbiet), Gontarz Maciej (50 m motyl) i Kenig Adam (50 m motyl). Na najniższym stopniu podium stanęli: Wojciechowska Gabriela (25 m dowolny), Sikora Agata (50 m dowolny), Sprzęczka Antoni (50 m dowolny i 50 m grzbiet), Mućko Oliwia (25 m grzbiet), Szczypek Kaja (50 m grzbiet), Karczmarczyk Julia (50 m grzbiet), Małaj Maria (50 m grzbiet), Sitnik Jakub (50 m grzbiet) i Szczerba Karolina (50 m motyl). Dla Mazowsza złote medale wywalczyli: Baran Julia (50 m dowolny i 50 m grzbiet), Michalec Gabriela (50 m klasyk i 50 m motyl), Kędziorek Alicja (50 m klasyk), Grzegrzółka Wojciech (50 m klasyk), Grzegrzółka Tomasz (50 m klasyk), Kondej Natalia (50 m grzbiet). Srebrnymi medalistami Mazowsza zostali: Michalec Maja (50 m dowolny i 25 m motyl), Kędziorek Alicja (50 m dowolny), Grzegrzółka Wojciech (50 m dowolny) i Grzegrzółka Tomasz (50 m dowolny). Brązowe medale dla klubu z Miętnego wywalczyli: Michalec Szymon (25 m dowolny i 25 m grzbiet), Ślińska Aleksandra (25 m klasyk), Baran Amelia (50 m klasyk), Pałyska Jan (50 m klasyk), Witak Jakub (50 m grzbiet), Michalik Piotr (50 m motyl) i Witak Natalia (50 m grzbiet). Na zakończenie zawodów zostały wręczone pamiątkowe statuetki dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych za ich dwa najlepsze starty wg punktów FINA. Taką nagrodę zdobyły Michalec Gabriela i Kędziorek Alicja (obydwie z Mazowsza) oraz Siwek Barbara (Delfin).

Zostaw komentarz