Lekcja pokazowa „Akademii Siatkówki” w SP im. Orła Białego w Michałówce

 w Aktualności

31 października odbyła się lekcja pokazowa „Akademii Siatkówki” zachęcająca uczniów do tej formy aktywności fizycznej. Uczniowie trenowali pod czujnym okiem słynnych siatkarzy: Joanny Kaczor i Łukasza Kadziewicza. Opowiadali oni o swoich pierwszych krokach w tej dyscyplinie. Podkreślali również, że pochodzenie nie determinuje naszej przyszłości, gdyż Pani Joanna Kaczor pochodzi z dużego miasta, ale Pan Łukasz Kadziewicz z małej miejscowości, ale obydwoje – wytrwale dążąc do celu – zrobili międzynarodową karierę. Trenerzy zwracali też uwagę uczniów na rolę i wartość edukacji w życiu każdego człowieka. Zachęcali do godzenia treningów z nauką, by w przyszłości nie być zmuszonym do nadrabiania braków.

Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk powiedział, że już drugi rok w szkołach z terenu gminy Garwolin z powodzeniem realizowane są treningi siatkówki. Cieszą się one dużym zainteresowaniem. Lekcja w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce z pewnością zachęci kolejnych młodych ludzi.

Celem projektu jest aktywizacja dzieci i młodzieży zachęcająca do aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

Zostaw komentarz