INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Opracowywanie katalogu ofert produktów eksportowych firm województwa mazowieckiego

Szanowni Państwo,

Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach działań wspierających rozwój gospodarczy regionu realizuje szereg przedsięwzięć ukierunkowanych na promocję przedsiębiorczości i kreowanie współpracy gospodarczej, również w wymiarze międzynarodowym. W tym też zakresie na szczeblu samorządu prowadzona jest współpraca i odbywają się spotkania z przedstawicielami władz administracyjnych oraz agend gospodarczych, publicznych  i prywatnych z regionów innych państw, w ramach których podnoszone są zagadnienia dotyczące inicjowania i realizacji współpracy, również o charakterze stricte handlowym.

W oparciu o dotychczasowe doświadczenia przygotowany zostanie zbiorczy katalog ofert produktów eksportowych firm województwa mazowieckiego, który promował będzie potencjał gospodarczy Mazowsza na rynkach zagranicznych i wspomagał przedsiębiorców regionu w zdobywaniu nowych kontaktów handlowych. Katalog będzie prezentowany na targach i wystawach, podczas rozmów międzyregionalnych z udziałem partnerów zagranicznych, a także w ramach współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z krajowymi agendami wspierania internacjonalizacji.

. Koszty opracowania katalogu, w tym jego publikacji ponosić będzie Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Informacji na temat tego projektu udziela Mariusz Rukat – Główny Specjalista Wydziału Współpracy i Promocji Gospodarczej Kancelarii Marszałka: tel. 22 59 07 785. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie załączonego formularza opisu propozycji oferty i przesłanie na adres: mariusz.rukat@mazovia.pl.

Branże i sektory, jakie planuje się uwzględnić w katalogu:

• Aparatura i urządzenia elektromechaniczne
  • Budownictwo (firmy budowlane oraz developerskie, nowe technologie budowlane)
  • Chemia (chemia domowa, chemia budowlana)
  • Elektronika i technologie informacyjne
  • Kosmetyki
  • Meble
  • Medycyna i kosmetologia (aparatura i usługi)
  • Nowe technologie (rozwiązania na polu produkcji energii i ochrony środowiska)
  • Innowacje technologiczne (rozwiązania proponowane na bazie Startup)
  • Opakowania
  • Produkcja maszyn (w tym maszyny budowlane i rolnicze)
  • Przetwórstwo metalu (technologie dla materiałów trudnoobrabialnych)
  • Przetwórstwo rolno-spożywcze (produkty gotowe)
  • Producenci owoców i warzyw (grupy producenckie)
  • Tekstylia i artykuły dziecięce (zabawki)
  • Technologie wojskowe (laboratoria R&D)
  • Tworzywa plastikowe i gumowe
  • Usługi (transport i logistyka)

W przypadku nadmiernej liczby zainteresowanych (przewidujemy katalog zawierający 200–250 firm), Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń.

Informacja, wraz z formularzem znajduje się również na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego pod linkiem: https://www.mazovia.pl/laprzedsibiorcwkonsumentw/ogloszenia/art,474,katalog-produktow-eksportowych-przedsiebiorcow-wojewodztwa-mazowieckiego.html

Z poważaniem,

Sekretariat Kancelarii Marszałka