Centrum Nauki Kopernik w Rębkowie

 w Aktualności

Ilu siłaczy rozdzieli dwie małe półkule?

26 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie starali się odpowiedzieć na to pytanie. Uczniowie mieli okazję samodzielnie eksperymentować z Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy i młodzież spotkali się w sieci. E-Naukobus to prowadzone na żywo zajęcia online. Każdy może zostać naukowcem!

Uczniowie poznali zjawiska związane z powietrzem oraz ciśnieniem. Dowiedzieli się, jak działają Półkule Magdeburskie (i ilu Strongmanów potrzeba, aby je rozdzielić) oraz przekonali się, że naukę może praktykować każdy, bez specjalistycznego sprzętu.

Zajęcia online organizowane są w ramach Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym. W tym roku z zajęć Programu skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy.

Pomoc w nauczaniu
Celem programu Nauka dla Ciebie jest wsparcie merytoryczne nauczycieli oraz popularyzacja nauki wśród uczniów, poprzez aktywności oparte na samodzielnym eksperymentowaniu. W tym roku, w związku z nowymi wyzwaniami, przygotowane zostały specjalne zajęcia online. Są one angażujące, bezpieczne oraz doskonale wpisują się w podstawę programową. Nie wymagają też dodatkowego przygotowania ze strony nauczycieli. Zajęcia są bezpłatne. Sprawdzą się w szkołach działających w systemie zdalnym, stacjonarnym i hybrydowym. Skorzystać z nich mogą szkoły z mniejszych miejscowości. Chętni do skorzystania zajęć online Programu (e-Naukobus i e-Planetobus) mogą się rejestrować na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl

Wspólny Program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

Zostaw komentarz