Narodowy Program szczepień przeciw Covid-19

 w Aktualności

Informujemy, że dnia 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Harmonogram rejestracji
Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
•od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
•od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 – osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 – osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

 

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

 

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

  1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

 

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

 

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 

  1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj:

 

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

 

Punkty szczepień na terenie Miasta i Gminy Garwolin:

Poradnia lekarza POZ

Staszica 18, Garwolin

            tel. 459-599-700

Przychodnia Rejonowa nr 1

Dobra 3 LU9, Garwolin

            tel. (25) 683-04-59

 

Punkt szczepień

Akacjowa 45, Ruda Talubska

tel. (25) 683-10-45

 

Punkt szczepień

Kuśnierska 2, Garwolin

tel. (25) 682-03-31

 

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość zorganizowania transportu  dla osób, mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2.

 

W Urzędzie Gminy Garwolin została uruchomiona gminna infolinia dla Mieszkańców.

Nr telefonu infolinii: 25/682 05 60 wew. 56,39  czynna w godz. 9.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku. Za jej pośrednictwem będzie można uzyskać informacje na temat lokalizacji i organizacji punktów szczepień lub w przypadku osób bez możliwości dojazdu także pomocy w jego zorganizowaniu.

 

 

Więcej informacji pod adresem:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

 

 

Zostaw komentarz