List do Uczniów

 w Aktualności

Garwolin, dn. 22 czerwca 2021 r.

Drodzy Uczniowie,

przed Wami czas wakacji letnich. Po wielu miesiącach nauki, w trudnych warunkach i nowej rzeczywistości przyszedł moment odpoczynku i beztroski. Ten rok szkolny był dla nas wszystkich szczególny. Nigdy dotychczas nie musieliśmy mierzyć się z nauczaniem zdalnym czy hybrydowym. Zdaję sobie sprawę, że było ciężko, że niektórzy mogli czuć się zagubieni, dlatego teraz tym bardziej chętnie udacie się na zasłużony wypoczynek. Wakacje to szczególny czas. Czas wyjazdów, wycieczek, spotkań, zabawy, dlatego też zwracam się do Was z gorącą prośbą, o rozwagę i ostrożność. Pamiętajcie o kilku zasadach, takich jak:

  • zasada bezpiecznego wypoczynku nad wodą – kąpiel w wyznaczonych do tego miejscach i pod opieka dorosłych, zakaz kąpieli w miejscach niestrzeżonych, zabronionych, gdzie nie ma ratowników, a jest np. alkohol lub zwyczajnie brak ostrożności,
  • zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym – oświetlenie i kamizelki to podstawa przy poruszaniu się po drogach w porach przedwieczornych, nawet tam gdzie ruch samochodowy jest mniejszy,
  • zasada bezpieczeństwa w Internecie – część z Was na pewno będzie korzystała
    z komputera i Internetu w celach rozrywkowych, pamiętajcie o zasadzie ograniczonego zaufania co do obcych osób, które będą próbowały się z Wami komunikować, nie podawajcie nikomu swoich danych, zwracajcie uwagę na to jakie zdjęcia publikujecie w mediach społecznościowych.

Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu z różnymi używkami, dlatego przestrzegam przed tego typu praktykami, które mogą pociągnąć za sobą surowe konsekwencje. Liczę na Waszą odpowiedzialność
i rozsądek. Niech ten czas będzie dla Was radosny.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Wójt Gminy Garwolin

Marcin Kołodziejczyk

 

 

Zostaw komentarz