GRAD W GMINIE GARWOLIN – możliwość złożenia wniosku o oszacowanie szkód

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Garwolin niekorzystnego zjawiska atmosferycznego jakim był grad w dniu 23 czerwca 2021 r. (środa), istnieje możliwość składania wniosków przez producentów rolnych, o dokonanie oszacowania szkód w uprawach rolnych.

Wnioski dostępne są w Urzędzie Gminy Garwolin (II piętro pok. nr 200), jak również na stronie internetowej gminy.

Wnioski należy składać do 8 lipca 2021 roku (czwartek) przed zbiorem upraw w Urzędzie Gminy Garwolin (II piętro, pokój nr 200) w godzinach 8.00-15.00.

Wypełniając wniosek należy zwrócić uwagę, aby suma powierzchni upraw w gospodarstwie była zgodna z powierzchnią zgłoszoną do dopłat bezpośrednich.

Minimalna powierzchnia uprawy dla jakiej można szacować szkody nie może być mniejsza niż 0,1 ha.

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2021 oraz kopię zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) /księga stada/ paszporty.

Załącznik:

1. WNIOSEK o oszacowanie szkód