Petycja – Program edukacyjny „Przygotujmy lepszy świat”

 w Petycje

Kierownik Jednostki Samorządu Terytorialnego (dalej: JST) – w rozumieniu art. 33 ust. 3 Ustawy o samorządzie gminnym (Dz.U.2001.142.1591 j.t.)

W związku z uzasadnionym interesem społecznym – składamy na ręce Wójtów/Burmistrzów/Prezydentów – poniższą petycję-prośbę, wnosząc o podjęcie następującego działania:

§1) Na mocy art. 63 Konstytucji RP w związku z art 2 ust. 2 pkt 1, 2 i 3 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U.2014.1195 z dnia 2014.09.05) w nawiązaniu do art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego, wnosimy petycję do Kierownika JST (Wójta/Burmistrza/Prezydenta) – o przekazanie poniższego tekstu/petycji do wszystkich podległych szkół podstawowych, w tym Zespoły Szkół. Fakultatywnie prosimy również o przekazanie petycji do szkół podstawowych oraz Zespołów Szkół prywatnych – miejscowo właściwych dla terenu Gminy.

Poniższa poruszana tematyka dotyczy także wymogów art. 3 ust. 3 Ustawy o petycjach.

Z radością zawiadamiamy, że wystartował program edukacyjny pod hasłem „Przygotujmy lepszy świat”, adresowany do klas 1-3 szkół podstawowych.
Ma on na celu uświadomienie dzieciom w lekkiej, ciekawej i angażującej formie, że codzienne wybory żywieniowe przekładają się zarówno na ich zdrowie, jak i dobro środowiska, w którym żyjemy. Specjalnie przygotowane interaktywne materiały edukacyjne i scenariusze lekcji pozwolą na realizację podstawy programowej – w wygodny dla nauczycieli i atrakcyjny dla uczniów sposób.
W ramach programu dzieci będą zdobywać nie tylko wiedzę, ale też praktyczne umiejętności – przygotowując oparte na składnikach roślinnych posiłki.

Szkoły mają szansę również na zdobycie atrakcyjnych nagród:

  • wyjazdu na zieloną szkołę,
  • workoplecaków
  • szkolenia dla pracowników/podmiotów obsługujących szkolną stołówkę

Wszystkie szkoły, które się zgłoszą otrzymają także również zestaw ziaren do hodowli roślin.

________
Materiały programu oraz regulamin dostępne są na stronie https://www.przygotujmylepszyswiat.pl/

———Część do przekazania do Szkół—————————————

Dyrektor Szkoły Podstawowej/Zespołu Szkół

 
Szanowni Państwo,

Po kolejnym trudnym roku szkolnym nadszedł dla wszystkich zasłużony czas wakacji i wypoczynku. Mamy nadzieję, że będzie on dla Państwa oraz Państwa wychowanków bezpieczny, zdrowy i beztroski oraz pozwoli zregenerować siły przed wyzwaniami kolejnego roku!

Przygotowaliśmy na niego niezwykłą akcję,
do udziału w której chcielibyśmy zaprosić Państwa szkołę.

Realizujemy program edukacyjny pod hasłem
„Przygotujmy lepszy świat”,
adresowany do klas 1-3 szkół podstawowych.
Ma on na celu uświadomienie dzieciom w lekkiej, ciekawej i angażującej formie, że codzienne wybory żywieniowe przekładają się zarówno na ich zdrowie, jak i dobro środowiska, w którym żyjemy.

Specjalnie przygotowane, interaktywne materiały edukacyjne i scenariusze lekcji pozwolą na realizację podstawy programowej – w wygodny dla nauczycieli i atrakcyjny dla dzieci sposób. Będą nie tylko edukować, ale w praktyczny sposób inspirować do korzystnej zmiany zwyczajów żywieniowych i częstszego sięgania po pokarmy pochodzenia roślinnego.

Program objęty jest patronatem ProVeg – międzynarodowej organizacji promującej zdrową, opartą na składnikach roślinnych dietę, a materiały przygotowane przez doświadczonych ekspertów ds. żywienia oraz pedagogów.

Najbardziej aktywne szkoły, które wezmą udział w programie, będą miały szansę wygrać bardzo atrakcyjne nagrody o wartości do 27 000 zł każda.

Materiały na temat programu dostępne są na stronie

 
   
  Zapisy już się rozpoczęły!

Do zobaczenia!
Organizator programu „Przygotujmy lepszy świat”

 
Zostaw komentarz